Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nedávno jsem třídila svoji šatní skříň a pozastavila se nad spoustou věcí, které jsem našla. Tak ti teď poradím, jak si udělat v oblečení pořádek.

Udělej si prostor ve skříni

Móda
zdroj: Thinkstockphotos Móda
aktualizováno 26.01.2019, 00:00 | 26.01.2019, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Nedávno jsem třídila svoji šatní skříň a pozastavila se nad spoustou věcí, které jsem našla. Tak ti teď poradím, jak si udělat v oblečení pořádek.

Plná skříň? Za chvíli tu máme jaro a to je skvělá příležitost vytřídit oblečení a třeba si udělat prostor i pro nové kousky. Co vytřídit pryč? Některé věci tě určitě nepřekvapí, ale bude dobré si je připomenout.

 

Otrhané a seprané


Možná máš pár módních kousků, které mají díry schválně, ale ty, u kterých díra není záměrná, musejí pryč. Nenechávej si věci s tím, že to ještě není tak hrozné, nebo že je někdy zašiješ. Pokud nejsi šikovná švadlenka, stejně to nebude vypadat dobře. Takže pryč s tím! To samé seprané věci nebo ty, které jsou špinavé a už nejdou vyprat.

 

Malé oblečení


„Do těchhle džínů určitě do léta zhubnu!“ Kolikrát už sis něco takového řekla? A kolikrát se to splnilo? Malé oblečení si neschovávej. Pokud opravdu zhubneš, určitě si zamiluješ nějaký jiný kousek. Nepotřebuješ mít půl skříně věcí, které ti nesednou.

 

Dlouho nenošené


Když už se pustíš do třídění, určitě dospěješ do bodu, kdy najdeš něco, co jsi neměla dlouho na sobě. Nepřemýšlej o tom, že se ti vlastně líbí a budeš ho určitě nosit další rok. Pravděpodobně se to nestane. Osobně takové věci dám do tašky stranou a nechám ji tam třeba i pár týdnů, a pokud si na oblečení v ní do určité doby nevzpomenu, už ho nepřebírám, ale dám ho pryč.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

5 základů pro efektivní šatník
Uspořádání šatníku chce odhodlání
Co ze skříně vyhodit a co tam přidat na letošní jaro?

 

Věci, které máš vícekrát


Možná se ti některé věci líbí natolik, že je chceš mít vícekrát, nebo ve více barvách, ale potřebuješ je skutečně? Unosíš je všechny? Pravděpodobně ne. Určitě ne, pokud to nejsou úplně univerzální kousky. Nepotřebuješ ale ani deset stejných černých triček, bílých košil nebo modrých riflí. Nech si jen oblečení, které skutečně unosíš, a nezabírá ti zbytečně místo ve skříni.

 

„Věci na doma“


Někdy vyřadíš kousek, který jsi nosila do školy nebo do města, ale nechceš ho vyhodit. Jednoduše ho přeřadíš do hromádky věcí, které nosíš na doma. Nemáš ale tuhle hromádku trochu velkou? Zase se zamysli nad tím, jestli všechny tyhle věci unosíš. Neskladuj zbytečně hromady oblečení na doma, na zahradu, na chatu.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •