Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vánoce jsou za dveřmi, ale s nimi také stres z nakupování dárků. Starému přirovnání Vánoce jsou svátky klidu“ se čím dál více vzdalujeme.

Vánoce svátky klidu?

Předvánoční stres
zdroj: Thinkstockphotos Předvánoční stres
aktualizováno 17.12.2013, 12:34 | 17.12.2013, 12:34 | Bekky/Krasna.cz

Vánoce jsou za dveřmi, ale s nimi také stres z nakupování dárků. Starému přirovnání "Vánoce jsou svátky klidu“ se čím dál více vzdalujeme.

Klid?
Kolik klidu si užiješ za celé vánoční prázdniny? Před Štědrým dnem je všechno jen o úklidu, pečení a přípravách. Na Štědrý den snad konečně klid, ale po něm zase příprava na silvestra a do školy. To hlavně v případě, pokud i tvoji učitelé berou prázdniny jako příležitost nandat ti hromadu učení, úkolů a naplánují si po novém roce hromady písemek.

Jak to všechno zvládnout?
Základem je všechno si rozvrhnout. Přípravy na Vánoce nepodceňuj a začni dříve, než dva až tři dny předem. Každý den chvíli uklízej. Postupně přemýšlej o dárcích a nenechávej nákupy na poslední chvíli. Udělej si seznam všeho, co musíš udělat. To je začátek. Seznam úkolů, jak ze života, tak ze školy. Pak si můžeš všechno pěkně odškrtávat a budeš mít přehled v tom, co už máš hotové a co máš ještě před sebou. Může tě to přimět, abys nenechala všechno na posledních několik dní.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Outfit MĚSÍCE: Jako vánoční stromeček!
Jak (ne)vybírat vánoční dárky?

Pravidlo zlatého řezu

Zlatý řez prostupuje přírodou, uměním i všedním životem. A jak to souvisí s vánočními svátky? Ono to vlastně souvisí s celým vnímáním času – jde o dvě třetiny. Pocitově končí každé prázdniny už ve dvou třetinách. Takže i vánoční prázdniny skončí dříve než na konci. Důležité je tedy všechno podstatné stihnout do konce dvou třetin prázdnin a pak si užít nějaký ten klid.

Jaký je tedy plán?
Do 23. prosince přípravy, od 24. do 26. prosince odpočinek, od 27. do 30. prosince mysli na školu, 31. prosince si užij silvestr, 1. ledna si naplánuj vyspávání po silvestru, 2. a 3. ledna dodělej, co je třeba, a pak si užij krátký zbytek volna.

Je to opravdu nabitý program, který se má vejít do dvou týdnů, ale možností je víc. Udělej všechno před Vánoci, ať máš pak klid. Nechej všechno na poslední den a užij si všechny ostatní dny do sytosti. Nemusíš si kazit volno přesným rozvrhem na každý den, ale bylo by lepší mít alespoň přibližný plán, ať se ti nakonec všechno nesesype na jednu hromadu.

A rada na závěr?
Nenech si stresem zkazit takovou příjemnou část roku, jako teď přichází. Nalož se do vany, dej si pěnu, zapal svíčky, pusť si hudbu a dej si na talíř cukroví. Relaxuj a odpočívej. Vánoce jsou Vánoce a jsou jen jednou do roka, tak si je užívej.7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •