Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Menstruační kalíšek je výdobytek moderních žen, už jste o něm pravděpodobně slyšeli. Jaký ale vybrat? Osobně vlastním kalíšky dva a to klasický a uzavíratelný. A v následujícím článku a videu je chci porovnat a pomoci vám s výběrem.

VLOG: Srovnání menstruačních kalíšků / LunaCup a FemmyCycle

Vložit video na:

aktualizováno 09.11.2016, 06:00 | 09.11.2016, 06:00 | Bekky/Krasna.cz

Menstruační kalíšek je výdobytek moderních žen, už jste o něm pravděpodobně slyšeli. Jaký ale vybrat? Osobně vlastním kalíšky dva a to klasický a uzavíratelný. A v následujícím článku a videu je chci porovnat a pomoci vám s výběrem.

Růžový kalíšek LunaCup

2 velikosti
3 barvy
cena 485,-
se sterilizačním sáčkem 570,-

Transparentní uzavíratelný FemmyCycle

3 velikosti
pouze transparentní
cena 750,-

1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Velikost


Růžový je delší, tělo je menší a užší než u čirého. Díky úzkému tělu se Luna Cup pohodlněji vyndává, ale při nošení vám může vadit "stopka" na vyndávání, která se celá nevejde dovnitř.

Protékání

Neprotéká mi ani jeden, širší tělo čirého kalíšku lépe kopíruje stěny vašeho těla a je tvarovaný tak, aby tekutina byla směrovaná dovnitř. Ovšem růžový funguje prakticky stejně. Tvar čirého kalíšku má zabraňovat především rozlití tekutiny při manipulaci, což se může hodit při vyndávání, pokud se bojíte, že se můžete ušpinit.

Vyndávání

Růžový se vyndává lépe díky tvaru těla, ale na druhou stranu čirý má na vyndávání kroužek na spodní straně, který mi dělá daleko lepší službu, než stopka u růžového, která má sice výstupky, aby se lépe uchopila, ale stejně se hůř drží. Navíc musíte na stopku použít dva prsty a na kroužek vám stačí jeden.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co je a není normální při menstruaci?

Silná menstruace? Známe triky, jak ji zmírnit!

První menstruace – poznáš, kdy už TO přijde?

Materiál


Oba kalíšky jsou z lékařského silikonu, který je významný hlavně tím, že se na něj nechytají žádné bakterie. Růžový je silnější, tak by měl teoreticky lépe držet tvar, ale čirý to dohání dvojitou stěnou, kterou tvoří uzavíratelná část.

Čištění

K LunaCup máte možnost získat sterilizační sáček pro čištění pomocí mikrovlnné trouby. Žádný jiný způsob výrobce nedoporučuje, obzvlášť ne různé tablety na čištění a podobně. V návodu k FemmyCycle se píše, že se namají používat žádné chemické prostředky ani mikrovlnka, pouze intimní mýdlo a voda.

Cena

FemmyCycle je téměř o tři sta korun dražší než LunaCup. 750 korun se někomu může zdát hodně, ale při životnosti deset let je to 75 korun na rok! Vložky ani tampony pro vás nikdy nebudou tak výhodné jako praktický kalíšek.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •