Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už jsi někdy přebírala svou sbírku kosmetiky a vyhazovala prošlé věci? Víš kdy je ten správný čas produkty vyhodit? Já se snažím třídit každý rok a tady je video o tom co a proč jsem vyhodila.

VLOG: Vyřazuji kosmetiku

Vložit video na:

aktualizováno 27.03.2016, 06:00 | 27.03.2016, 06:00 | Bekky/Krasna.cz

Už jsi někdy přebírala svou sbírku kosmetiky a vyhazovala prošlé věci? Víš kdy je ten správný čas produkty vyhodit? Já se snažím třídit každý rok a tady je video o tom co a proč jsem vyhodila.

Proč třídit kosmetiku?

O věci které si dáváš na pleť, bys měla dbát a dávat si dobrý pozor na to co používáš. Prošlá kosmetika ti může ublížit - můžeš mít nejen podrážděnou pleť ale i kožní infekce nebo záněty očí.

Kdy se kosmetiky zbavit?

Různá kosmetika vydrží různě dlouho, třeba u krémů bývá trvanlivost po otevření rok až dva, u pudrových produktů i několik let. Jednoduché pravidlo je ale, že vyhazuješ tu kosmetiku, která změní vůni, barvu nebo konzistenci. U pudrových produktů poznáš čas na vyhození, když začnou dráždit pokožku.

Nejnáchylnější na kažení jsou věci, do kterých saháš rukama, jako právě krémy, kde se časem množí bakterie. Další na řadě je řasenka, u které si těžko všimneš nějakou změnu, ale zpravidla bys ji neměla používat déle než čtyři měsíce. Oči jsou velmi náchylné na různé záněty a výměnou řasenky jim můžeš předejít.

Největší výdrž mají naopak parfémy a to až deset let, když je správně skladuješ. U nich poznáš asi nejlépe změny na vůni nebo na barvě.

Obrázky na balení

Na jednotlivých produktech najdeš obrázek otevřené plechovky a uvnitř číslo a písmeno M, což značí počet měsíců, po které můžeš otevřený produkt používat bezpečně. Po této době by měl z tvé sbírky zmizet, ať už ho dopoužíváš nebo ne.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •