Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vybíráš si svoje budoucí zaměstnání nebo jen brigádu? Poradím ti s tím!

Vyber si správně svoji práci

Kamarádi
zdroj: Thinkstockphotos Kamarádi
aktualizováno 15.08.2016, 00:00 | 15.08.2016, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Vybíráš si svoje budoucí zaměstnání nebo jen brigádu? Poradím ti s tím!

Nenech se ovlivňovat cíli ostatních

 

Tvoji rodiče mají určitě představu, co by se k tobě nejvíce hodilo. Není to ale jejich život, takže pokud máš pocit, že tě do něčeho přehnaně tlačí, promluv si s nimi o tom, ale nepodřizuj se, vyčítala bys to potom jim i sobě.

  

To samé, ale trochu nenápadněji platí o přátelích. Tvoje nejlepší kamarádka má vysněné povolání a nechcete se rozdělit, až půjdete na střední nebo na vysokou, proto chce, abys šla studovat to samé? Pozor na to!

 

Pozor na aplikace

 

V dnešním světě internetu a chytrých zařízení existují i aplikace, které pomáhají s výběrem povolání. Nenech se ale zlákat vidinou toho, že ti aplikace vybere to, co máš dělat. Není to žádný bůh, který tě dokonale zná. Aplikace ti především pomůže v rámci otázek a odpovědí, ve kterých se o sobě dozvíš víc. A tím se dostaneme k dalšímu bodu.

 

Zvaž svoje možnosti

 

Tvoje predispozice, tedy to, co máš vrozené a to, co ti jde přirozeně lépe, je dobrý odrazový můstek. Stejně tak tvoje záliby a koníčky. Ne každý koníček může být povolání. Ne každá tvá záliba se vyvine v tak dobrou, aby ses jí mohla živit jako třeba zpěv nebo malování.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Výběr brýlí. Jak na to?
Objevuj přírodu Slovenska

 

Dívej se do budoucnosti

 

To, co tě baví teď, tě nemusí bavit za pár let. Budeš starší, vyvineš se. Nové záliby, nové znalosti, nové kontakty. Nevaž se přímo na to, co tě baví právě teď, ale spíše na dlouhodobé věci.

 

A co ty brigády?

 

Na brigádách máš možnost vyzkoušet si některé věci ze své budoucí práce – ano, pokud chceš být lékařka, tak to nepůjde, ale u méně náročných povolání – proč ne. Sehnat si brigádu není nic těžkého, tady internet využiješ určitě. Ale hledat můžeš i ve svém okolí.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •