Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přála by sis, aby tvoje vlasy byly dlouhé, krásné, lesklé a zářily zdravím? Pokud ano, ale tvé vlasy jsou suché, či mastné, třepí se a padají, měla by ses zamyslet nad tím, jak se o ně vlastně staráš.

Chceš krásné a dlouhé vlasy? Nauč se o ně správně pečovat

Dlouhé vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Dlouhé vlasy
aktualizováno 13.10.2013, 00:10 | 13.10.2013, 00:00 | Cervenej cudlik/Krasna.cz

Přála by sis, aby tvoje vlasy byly dlouhé, krásné, lesklé a zářily zdravím? Pokud ano, ale tvé vlasy jsou suché, či mastné, třepí se a padají, měla by ses zamyslet nad tím, jak se o ně vlastně staráš.

Šampony
Možná teď hned namítáš, že si kupuješ jen samé drahé a značkové šampony, kondicionéry a masky. Jenže drahé a značkové bohužel neznamená, že je to pro tvé vlasy to pravé. Většina šamponů, které zakoupíš v drogerii a na které jsou ty lákavé reklamy, kde mají modelky překrásné vlasy, totiž obsahuje spoustu chemických látek (například silikony), které tvoje vlasy mohou zatěžovat.

Těmto šamponům se vyhni a sáhni po přírodních. Nebývají cenově nijak drahé, záleží na značce stejně jako u silikonových šamponů. Pozor ovšem, pravděpodobně budeš muset vyzkoušet šamponů více, abys přišla na to, který je pro tebe ten pravý. Neházej ale hned flintu do žita, chvíli trvá, než najdeš, co je pro tebe nejlepší, a jediné, co pomůže, je zkoušet. Na každého působí něco jiného, a tak šampon, který všichni chválí, ti vůbec nemusí sednout a naopak. Zkoušej si třeba zakoupit nejprve menší balení šamponů, někteří výrobci nabízí i vzorečky, ty jsou ideální.

Ne každému ale vyhovuje úplně přírodní kosmetika, je možné, že jiné šampony, než se silikony, ti zkrátka vyhovovat nebudou. Nic si z toho nedělej a klidně je používej, jsou také šampony, které jsou napůl přírodní a napůl chemické.

U přírodních šamponů je také bohužel někdy problém s rozčesáváním, a je proto důležité používat také kondicionér.

 

 

Dlouhé vlasy
O své vlasy se musíš starat. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Péče o vlasy
Další věc, kde pravděpodobně děláš chybu, je tvůj přístup k péči o vlasy - žehlíš si je, fénuješ, češeš za mokra, češeš hrubě a nekvalitními hřebeny, stále barvíš a kulmuješ? A pořád se divíš, že tvé vlasy nevypadají zdravě?

Žehličku bych být tebou "vyhodila z okna“. Pokud chceš mít zdravé vlasy, fén použij jen v případě nouze a nikdy nečeš vlasy, které jsou mokré. K česání je nejvhodnější celodřevěný hřeben s kančími štětinami. Vlasy krásně rozčeše a netahá. Plastové hřebeny způsobují elektrizaci vlasů.

Pokud se ti tvá přírodní barva vlasů nelíbí - vyzkoušej k barvení hennu. Tvé vlasy i příroda ti poděkují.

Vlasové masky
Nezapomínej ale i na další péči, jako jsou vlasové masky, kúry a zábaly. Využít můžeš klidně domácích zásob a vyrobit si svou vlastní masku. Použít můžeš například  vajíčko, med, olivový (nebo jiný za studena lisovaný) olej, kokosové mléko (nebo kokosový olej - poděkují ti za něj nejen vlasy, ale i pleť a výborný je také v kuchyni), dobře rozmačkaný banán, nebo třeba ocet. Vybrané ingredience smíchej, nanes na vlasy a důkladně zabal, hodit se ti bude obyčejná koupací čepice a především ručník. Vlásky by měly být v teple. Nech působit alespoň hodinu, nebo klidně přes noc a poté si vlasy umyj.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Domácí masky na vlasy: Dej sbohem suchým a roztřepeným konečkům!
Jídelníček pro sexy vlasy!

Doplňky stravy
Pro tvé vlasy je velice důležitý také tvůj jídelníček. Měla bys jíst hodně vitaminů, protože pokud máš nedostatek některých látek, může se to projevit právě na vlasech. Na trhu je k dispozici nepřeberné množství potravinových doplňků - je ti však, doufám, jasné, že ideální je dostávat do sebe vitaminy spíše pomocí zdravé stravy. Pokud je chceš přesto vyzkoušet, vždy pečlivě studuj složení. Spousta jich jsou jen velmi drahé "multivitaminy“, které si lze zakoupit i levněji. Můžeš se také zaměřit na to, kterých konkrétních látek máš nedostatek, a koupit si pouze ty. Například hořčík nebo zinek.

Vlasové doplňky a ozdoby

Nejspíš si na to nikdy nemyslela, ale i při výběru sponek, gumiček, čelenek a podobně bys měla uvažovat nad tím, co s tvými vlasy provedou. Gumičky, které jsou příliš pevné, tvým vlasům rozhodně nesvědčí a nepoužívej ani gumičky s kovovým spojením (v žádném případě si nikdy do vlasů nedávej ty úplně obyčejné kancelářské gumičky). Spousta kovových spon a sponek ti také bude při manipulaci s nimi vytrhávat vlasy. Vyzkoušej třeba dřevěné spony nebo jehlice do vlasů.

Účesy
Nosíš celý den pevně utažený drdol? Nejenže tě z takového účesu může po celodenním nošení začít bolet hlava, ale ani vlasy z něj nejsou nadšené. Rozpuštěné vlasy však také nejsou nejlepším řešením (platí především, pokud je máš hodně dlouhé) mohou se ti všude plést a ničit se. Spousta lidí, včetně mně, řeší svůj denní účes různými variacemi pletených copů.

Pravidelné zkracování
Bohužel, i pokud si pěstuješ vlasy co nejdelší, je důležité pravidelně zastřihovat konečky, a to alespoň jeden centimetr. Jak často potom záleží na tom, zda si pouze udržuješ svou délku vlasů, nebo si je necháváš narůst. (Vyhýbej se kadeřnicím, které nevědí, co je to jeden centimetr, bohužel je jich nemalé množství.)

Závěrem
Pečuj a starej se o své vlasy podle svého nejlepšího svědomí, odmění se ti tak, že budou krásné, lesklé, dlouhé a nejen kluci se za tebou budou obdivně otáčet :-)30 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •