Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když jsem dočetla první díl trilogie s názvem Delirium byla jsem naprosto nadšená, byla to skvělá romantická a nevšední kniha. Pochopitelně jsem se tedy i do druhého dílu (Pandemonium) začetla s vervou a očekáváním.

Jaké to je ocitnout se na druhé straně plotu?

Čtení před spaním
zdroj: Thinkstockphotos Čtení před spaním
aktualizováno 15.04.2013, 00:00 | 15.04.2013, 00:00 | Cervenej cudlik/Krasna.cz

Když jsem dočetla první díl trilogie s názvem Delirium byla jsem naprosto nadšená, byla to skvělá romantická a nevšední kniha. Pochopitelně jsem se tedy i do druhého dílu (Pandemonium) začetla s vervou a očekáváním.

Na konci Deliria se Lena a její milovaný Alex pokusí utéci. Povede se to ovšem jen Leně a ona se tak zcela sama ocitne v úplně odlišném světě, než na který byla dosud zvyklá. Ve světě na druhé straně plotu, kde minulost prostě již neexistuje.

Kniha probíhá ve dvou pravidelně se střídajících liniích. Předtím – popisující život v Divočině (území, kde žijí Nežádoucí mimo zákony a mimo léčbu), kde je žití obtížné, protože příroda dokáže být skutečně drsná. A potom – zpět ve světě, ze kterého utekla, ovšem se svou novou rolí, doklady a úkoly.

Život není snadný tam, ani tady. Nežádoucí jsou zkrátka nežádoucí. Lena plní nevědomky svůj tajný úkol a seznámí se s Julianem. Julian je typický zástupce jejích nepřátel. Syn velmi zámožného a mocného zastánce léčby a zakladatele organizace ABAD (Amerika bez Amor Deliria). Zakusí spolu spoustu nebezpečí, ale nic není tak, jak by se mohlo na první pohled zdát.

 

Kniha
PANDEMONIUM – Lauren Oliver (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Musím říct, že čím více stránek jsem měla za sebou, tím víc mé očekávání nebylo splněno. Kniha se mi za prvé zdála v mnoha ohledech hodně předvídatelná, což ji činilo trochu nudnou, když se mé domněnky postupně potvrzovaly. A za druhé, tak nějak nevěřím, že ta Lena z prvního dílu by se dokázala tak rychle odpoutat od Alexe. Přestože na něj často myslí, její činy mluví za vše. To mě skutečně zklamalo.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Motýlí křídla - thriller s předvídatelným dějem
RECENZE: Jak zabít milionáře

Jako další věc, opravdu nemám ráda useknuté konce, kdy by člověk nejraději „vraždil“ za další stránku navíc. Ovšem chápu, že autorka si chtěla pravděpodobně po poněkud nudnějším druhém dílu zajistit prodej toho třetího.

Pokud chcete hvězdičky, byly by to jen dvě z pěti. Na první díl budu ovšem i nadále myslet jako na skvělou knihu a na třetí jsem čistě jen zvědavá, jak autorka svou tvorbu dovede do konce. Jen doufám, že to nedopadne jako u Odkazu dračích jezdců, kde se z trilogie stala rázem tetralogie.11 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •