Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zpříjemni si víkend a uspořádej pořádný filmový večer. Vezmi přípravy pěkně od podlahy“ a nezapomeň na žádný důležitý detail.

Pozvi kámošky na hororový "filmáč“

Hororové cupcakes - 1
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Hororové cupcakes - 1
aktualizováno 19.06.2013, 00:00 | 19.06.2013, 00:00 | Cervenej cudlik/Krasna.cz

Zpříjemni si víkend a uspořádej pořádný filmový večer. Vezmi přípravy pěkně "od podlahy“ a nezapomeň na žádný důležitý detail.

Vybrala jsem jako téma horor, ale pochopitelně ho můžeš nahradit. Romantika, komedie, nebo od každého něco. Super je taky celý večer s filmy jednoho oblíbeného herce, herečky či režiséra.

Základem jsou dobré filmy
Z děsivých a ještě děsivějších filmů ti mohu doporučit:
- klasiku v podobě Ospalé díry - Johny Depp spolu s krásnou Christinou Ricci pátrají po přízraku bezhlavého jezdce. To vše v režii Tima Burtona zaručuje opravdu skvělou podívanou. Horor spíš na rozehřátí.
- Kruh - Naomi Watts a její děsivý souboj s vraždící Samarou o záchranu svého syna.Horor, který už určitě všichni známe, ale podívat se znovu chce stejně pořád odvahu :-)
Úsvit mrtvých - Zdravotní sestřička, policista, prodavač, chuligán a jeho těhotná přítelkyně bojují o holý život. Svět zachvátila epidemie a z mrtvých jsou poněkud nepřátelské zombie, které chtějí další oběti do svých řad - bezva film pro všechny milovníky zombie.
- Orphan (Sirotek) - Isabelle Fuhrman naprosto ukázkově předvádí, že zdání klame. Jak už název vypovídá, film je o sirotkovi. Roztomilé holčičce, kterou se rozhodne adoptovat rodina toužící po tom rozdávat lásku. Na oplátku však dostane něco úplně jiného. Napětí by se chvílemi dalo opravdu krájet.
- REC - španělský horor tvářící se jako dokument, je točený podobě „nekvalitně“ jako Paranormal aktivity, což ho dělá ještě děsivějším. Opět tu máme nebezpečnou infekci, která vás promění tak trochu na bestii.

Určitě máš také svoje oblíbené filmy, které tě spolehlivě vyděsí.

Pozvi kámošky originálně

Pokud máš vybrané filmy a téma svého filmového večera, překvap kamarádky tím, že je nepozveš jen na Facebooku, ale předej jim osobně pozvánky. Vyrobit je můžeš buď na počítači, nebo si pohraj ručně.

 

Hororové cupcakes - 4
Napiš pozvánku ručně, určitě budeš mít větší úspěch. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Důležité je občerstvení
To nejdůležitější hned po dobrých filmech je samozřejmě jídlo! Každý u filmu, a zvlášť u strašidelného, rád něco "zobe“. Brambůrky a různé slané tyčinky jsou jasné, neměl by ti ale chybět popcorn a nezapomeň ani na něco sladkého. Co třeba takové strašidelné "zavražděné“ cupcakes, nebo cupcakes s náhrobky. Výroba není těžká.

Recept na perníčky je snadný a recept na cupcakes již mezi mými články najdeš.

600g hladké mouky
250g cukru moučka
200 g másla
6 lžic medu
2 lžíce kakaa
3 vajíčka
1 kypřící prášek do perníku
1 lžička koření do perníku

Všechny suroviny smíchej dohromady a uhněť těsto. Doporučuji nechat uležet alespoň přes noc. Potom vyválej placku asi 5 milimetrů silnou a vykrajuj. Předehřej troubu na 150 stupňů a peč asi 20 minut. Perníčky jsou hned měkké. Zdob bílkovou polevou (1 bílek, 200g prosetého cukru moučka, 1 lžíce vymačkané a přeceděné šťávy z citrónu - šlehej dokud nedocílíš správné hustoty).

PŘEČTI SI TAKÉ:
S tímto návodem budeš hvězda každé party
Ochutnej cheesecake! Jednoduchý a rychlý recept

Z perníkového těsta si vyřež nože a náhrobky, kterými potom cupcakes dozdobíš.

Aby bylo dílo dokonalé, vytvoř ještě krev. Jahodovou marmeládu krátce povař a přepasíruj přes síto, aby v ní nebyly kousky ovoce a zrníčka.

 

Hororové cupcakes - 3
Hororové dortíky určitě sklidí úspěch. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Pitný režim snad připomínat nemusím :-) Do skleniček dej každému brčko, na které mu můžeš přidělat cedulku s jeho jménem. (Abys nemusela po párty mýt hromadu nádobí, používej papírové či plastové kelímky a tácky, nemusíš zůstávat jen u nudných bílých, v nabídce je spousta hezkých a barevných, nebo si bílé vyzdob podle svého gusta.)

 

Hororové cupcakes - 2
když koupíš papírové nádobí, nebudeš muset nic mýt. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Překvap filmovým kvízem o ceny
V přestávce mezi filmy, abyste to napětí trochu odlehčili, můžeš připravit filmový kvíz, který zároveň prověří, jak moc se znáte.

Otázky mohou být typu: nejoblíbenější film/seriál/herec/herečka. Kdo kde hraje, kdo co režíroval… Určitě vymyslíš kvíz kamarádkám na míru. Jako odměnu vítězného kvízu (můžeš ho vylosovat) zvol drobný dárek, čokoládu, bonbóny, nebo třeba výběr dalšího filmu - to už je jen na tobě.

Dress Code

Filmový večírek můžeš udělat ještě zajímavější a zábavnější pomocí kostýmů. Dopiš na pozvánku, že vstup na akci je pouze ve vhodném oblečení = kostým nějakého, ideálně filmového, strašidla.

Vyzdob si pokoj
Určitě ti nemusím připomínat fakt, že pokud někoho zveš do svého pokoje, měl být pochopitelně uklizený. Na co bys ale také neměla zapomenout, je výzdoba. Připíchni na záclony pár papírových netopýrů, sežeň spoustu svíček a proměň svůj pokoj na temné doupě :-) Fantazii se meze nekladou, pokud máš, vyndej dekorace na Halloween. Jinak ti stačí nůžky, lepidlo a barevné papíry.

Závěrem
Doufám, že se ti tvůj filmový večer vydaří. Pochopitelně není nutné použít úplně vše, co jsem zde napsala, věřím ale, že v tomhle článku najdeš svou inspiraci a uspořádáš parádní "filmáč“ na který tvoje kamarádky jen tak nezapomenou.
Užij si to! :-)8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •