Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Běžci mi určitě dají za pravdu, že když začneš s pravidelným během, není těžké si ho zamilovat a zůstat u něj celý život.

5 důvodů proč běhat a jak jsem si to zamilovala

Běžecký závod
zdroj: Thinkstockphotos Běžecký závod
aktualizováno 20.07.2018, 00:00 | 20.07.2018, 00:00 |

Běžci mi určitě dají za pravdu, že když začneš s pravidelným během, není těžké si ho zamilovat a zůstat u něj celý život.

Určitě nejsem žádný "běžec profík", nelámu žádné rekordy ani nesbírám medaile po různých závodech - možná nějaký ty za účast, ale mám to ráda a o tom to celý je!

 

Proč tedy běhat?

 

1) Metabolismus - záleží na spousta faktorech, které ho ovlivňují, ale je známo, že běžci ho mají výborný.

  

2) Hubnutí - běháním zhubneš, ale pozor - tvoje tělo si na stejný pohyb po čase zvykne, musíš měnit intervaly, tratě, intenzitu. Běh taky perfektně tvaruje postavu, hlavně nohy!

  

3) Fyzička - budeš se cítit lépe a po čase poznáš, že se v běhu zlepšuješ, to tě namotivuje dál - k lepším výsledkům, ze kterých budeš mít radost.

  

4) Peníze - běh tě nic nestojí, můžeš běhat kdekoliv, kdykoliv a hlavně jsi na čerstvém vzduchu, o to víc uděláš něco pro tvoje zdraví.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Začínáš běhat? Vyvaruj se častých chyb
5 důvodů, proč budeš díky běhání neodolatelná!
Jak správně vybrat sluchátka na běh?

  

5) Psychoterapie - během si pročistíš hlavu od starostí a navíc tě ještě dobije energii, běh je pro mě takový "aktivní odpočinek". 

 

Ať už začneš běhat z jakéhokoliv důvodu, zaručuji ti, že si to po čase zamiluješ! Nebude to hned, možná to bude trvat i déle, ale hlavní je u toho vydržet. Stačí jeden pokrok, jeden běh, kdy se ti poběží "samo" a už to pro tebe nebude utrpení, ale bude to zábava. Nic mně nepročistí hlavu (např. od učení) víc než běh.. jen já, hudba a příroda. Běhej, cvič, měj ráda sebe a svoje tělo, ono ti to jednou vrátí!

 

Článek pro tebe napsala Veronika z blogu www.happyhealthyme.cz0 hlasů
Vaše hodnocení