Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už je to rok, co se zajímám o zdravý životní styl, lépe jím a snažím se pravidelně cvičit. A určitě mi ho v mnoha věcech změnil - někdy k lepšímu, někdy k horšímu.

5 věcí, jak mi zdravý styl změnil život

Zdravý životní styl
zdroj: Thinkstockphotos Zdravý životní styl
aktualizováno 28.09.2018, 00:00 | 28.09.2018, 00:00 |

Už je to rok, co se zajímám o zdravý životní styl, lépe jím a snažím se pravidelně cvičit. A určitě mi ho v mnoha věcech změnil - někdy k lepšímu, někdy k horšímu.

Lepší výsledky v tělocviku

 

Upřímně, nikdy jsem neměla ve sportech talent. Jsem vysoká, to jo, ale volejbalový míč mě minul i tak. Jakmile jsem ale začala pravidelně cvičit (a ze začátku se mé cvičení skládalo z 20 sedů-lehů a 2 minuty skákání přes švihadlo), začala jsem se lepšit a někdy dokonce ten míč odpinkla. A pak se třeba stalo, že jsem byla třetí nejlepší v běhu (když se tohle dozvěděla moje mamka, nevěřila svým uším). Měla jsem z toho obrovskou radost.


Čas

 

Jak jsi asi pochopila, pořád chodím do školy - a k tomu patří učení. Takže byla to někdy fuška, když jsem otrávená přišla ze školy, čekalo mě fitko a zítřejší test z matiky…


Vzhled

 

Nevím, jestli to je tím, ale zlepšily se mi nehty. Předtím byly dost lámavé a celkově nepěkné. Dnes se nelámou, jsou hezky dlouhé a to na to nic nepoužívám. Zlepšila se mi také rozhodně pleť. Předtím u mě na čele rostly velké nechutné "uhry". Dnes mám jenom malinké pupínky, které uvidíš jen když se na ně zaměříš. Obecně často slýchávám od fitness trenérů, že cvičení a zdravá strava zlepšuje pleť. O tom, že jsem zhubla pár kil ani nemluvně.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak jsem zhubla já? Aneb změň svůj životní styl
Zdravý životní styl a diety
Cesta za lepším životním stylem


Lidé s podobnými zájmy

 

Když začneš chodit do fitka, určitě se seznámíš s novými lidmi. A časem si budete vyměňovat zdravé recepty, tipy na cviky… Asi víš, že kamarádit se s člověkem, který má stejné koníčky jako ty, je moc fajn.


Vnitřní pocit štěstí

 

 

A teď upřímně - když si dáš jeden den na svačinu čokoládu a druhý den třeba musli s bílým jogurtem, kdy budeš mít lepší pocit? A časem budeš sama překvapená, kolik zdravých jídel, před kterými jsi předtím ohrnovala nos, dobře chutnají! S cvičením je to to samé - sice se ti nejdřív nechce, ale poté máš super pocit, že jsi něco pro sebe udělala… A když to má i výsledky… A časem jsem přišla na to, že mě to cvičení i baví!

 

 

V dnešní době (jak asi z Instagramu víš), je zdravý životní styl populární. Některé holky ale bohužel často zachází do extrému, což už ale rozhodně není zdravé. Platí pravidlo - všeho s mírou! A to, že budeš nadávat do krav, když sis na oslavě kamarádky dala dort, taky není dobře. Proto tě uklidním  -po delší době, kdy budeš dodržovat zdravý životní styl, vznikne pro tebe takový bonus - můžeš si dát menší pauzu a přitom nepřibereš. Se svým zdravím si zkrátka nesmíme moc zahrávat.

 

Článek pro tebe napsala Vali z blogu www.byyourself.blog.cz0 hlasů
Vaše hodnocení