Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nesuď ostatní na první pohled. Kam tím mířím? Co když se řekne homosexualita, bisexualita... Jaká bude tvá rekace?

Ať už jsi na kluky, holky, či obojí, nezapomeň, že pořád jsi to ty!

Lesbičky
zdroj: Thinkstockphotos Lesbičky
aktualizováno 14.10.2012, 00:00 | 14.10.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Nesuď ostatní na první pohled. Kam tím mířím? Co když se řekne homosexualita, bisexualita... Jaká bude tvá rekace?

V minulosti něco takové neexistovalo, nebo snad ano? JISTĚŽE! Ale církev, šlechta a ostatní to brali jako velkou zradu, trestali za to lidi... A i velice nepříjemnými způsoby. Kam tím mířím?

Teď si možná řeknete: "No, co s tím, však je na to už brán větší ohled a lidi to nijak neřeší..." Ale co když jste na omylu?

Co mě přimělo k tomu, abych tenhle článek napsala... Nastoupíte na novou školu mezi nové lidi, znáte to. Začínáte absolutně od znova, oťukáváte se, seznamujete. Dejme tomu pár dní a už si najdete dobrou duši, s kterou se lépe sčuchnete. U nás to je tak samo, jsme hotový babinec, bez kluků a každý má svou kamarádku. Až na jednu.

Sedí sama a většinu času je i sama, nemá si s kým co říct, ani povídat. Protože je LESBA? V tomhle mě má nová třída hodně zklamala, že odsoudila mou spolužačka pro tohle. A proč? Štítí se jí, bojí se před ní v tělocviku převlékat. Jako by je snad svým pohledem svlékala. Ale kdepak, ona má hlavu dole a neřeší to.
 
Jistě, líbí se jí holky, ráda se podívá, ale teď si vyčítá, proč jen to řekla své třídě a raději nemlčela.

A přitom je to skvělá holka, se kterou se dá přátelit. Stejně se časem v naší třídě našlo pár, pro některé dalo by se říct odvážných, jedinců, kteří s ní prohodí pár slov. Mně stačila ani ne hodina, kdy jsem s ní seděla na lavičce, a hned jsem věděla, že ona je vážně skvělý člověk, a upřímně mi jí bylo líto. A ještě pořád vlastně je.

Navíc když si všimnete jizviček na zápěstí, je vám jasné, že ta holka to neměla a nemá lehké, a my jako její třída, která by jí měla podržet, ji odsuzujeme.

Na co tím poukazuji? Že lidé, aniž by člověka poznali pořádně, odsoudí ho hned, na první dojem. Nedají mu šanci se prosadit, ukázat se v tom pravém světle. Každý dává na první dojem, i já, ale přece jenom, kolikrát jste si řekli: "Sakra, jak já se mýlila?" Určitě nesčetněkrát...

Upřímně, vadí vám homosexualita? Dáváte vždy na první dojem?9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •