Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jsou to léčivé rostliny, které se používají na výrobu léků, čajů, mastí a dalších přípravků, protože mají na lidskou bytost pozitivní účinky.

Buď krásná a zdravá díky bylinkám

aktualizováno 14.03.2012, 00:00 | 14.03.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Jsou to léčivé rostliny, které se používají na výrobu léků, čajů, mastí a dalších přípravků, protože mají na lidskou bytost pozitivní účinky.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Dolly

www.dolly-and-graphics.blog.czNa bylinkách je úžasné to, že jsou z přírody, tudíž si neubližuješ žádnými zbytečnými chemikáliemi. Bylinek je neuvěřitelně hodně druhů, ale málo kdo ví, na co se jaký druh bylin používá. Proto tenhle článek, aby ses dozvěděla něco o bylinkách, které zde uvedu. A doufám, že ti to i pomůže.

Heřmánek lékařský
Má velký význam v kosmetickém průmyslu. Určitě si z něj udělej pleťovou masku, pomáhá hlavně na aknózní pleť, ale i na jiné kožní vyrážky. Pokud se ti špatně hojí nějaká rána můžeš si udělat heřmánkovou koupel, či obklady.

Čaj z heřmánku pomáhá při žaludečních a střevních potížích, onemocněních močového měchýře či žlučníku a při podráždění a zánětech ústní dutiny a krku. Heřmánek má i protikřečové účinky, takže ho můžeš využít i při bolestivé menstruaci, namožení svalů. A také je vhodný při poruchách spánku.

Moje rada: Heřmánková mast - cca 54 korun.

Šalvěj lékařská
Vhodná je hlavně při bolestech v krku. Dále také při závrati, kašli, epilepsii. Je uklidňující, takže je vhodná na stres, který jsi prožila třeba díky špatné známce. Dobrá pomocnice při nadměrném pocení!
Moje rada: Šalvějový čaj - cca 35 korun.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Andělika lékařská
Užívá se při nechutenství, zánětu ústní dutiny, pálení žáhy. Také je vhodná při lehké nervové vzrušivosti.

Kopr vonný

Udělej si koupel ve výluhu z jeho semen, která posílí tvé nehty. Kopr pomáhá také při škytavce, nespavosti a tiší kašel.

Máta peprná
Vhodná při nevolnosti, bolesti břicha, kolice, nadýmaní. Pokud máš zánět horních dýchacích cest, lze ji inhalovat.

Levandule lékařská
Opět hodně využívána v kosmetickém průmyslu například jako přísada do voňavek. Čaj z levandule pomáhá při léčbě lupů, nadměrnému vypadávání vlasů. Zmírňuje svalové křeče, uvolňuje napětí a působí při revmatických onemocněních.

Moje rada: Levandulový olejíček nakapaný do aromalampičky, který zmírňuje bolest a uvolňuje napětí - 99 korun.


 3 hlasů
Vaše hodnocení