Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každý člověk má nějaké tajné přání. Ten si přeje nové kolo, ta zase objevit lék na rakovinu a jiná chce jen domek někde na pláži v Miami.

Chceš něco? Tak pro to něco udělej!

Snít sen
zdroj: Thinkstockphotos Snít sen
aktualizováno 15.09.2013, 00:00 | 15.09.2013, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Každý člověk má nějaké tajné přání. Ten si přeje nové kolo, ta zase objevit lék na rakovinu a jiná chce jen domek někde na pláži v Miami.

Každý by chtěl, každý o svých snech umí mluvit, ale málokdo už zvedne zadek a jde pro svůj sen něco dělat. A pak jen všichni pláčou, jací jsou smolaři, jak nemají štěstí a nic jim nejde. Přitom by stačilo jen malé úsilí a měli by skoro vše, na co si jen vzpomenou.

Příklad
Spousta blogerů by si přála suprovou návštěvnost. Sama se teď snažím tu svojI nějak vylepšit. Nedávno jsem si ale pročítala diskuzi, kde se jedna blogerka ptala té druhé, jak je možné, že má po pár měsících stejnou návštěvnost jako ona po dvou letech. Když jsem pak najela na oba blogy, bylo mi hned jasné, kde je zakopaný pes. Zatímco na druhém blogu jsem našla poutavé články, kde se návštěvníci nebáli diskutovat, vyjádřit svůj názor a autorka si něco z případné kritiky brala, na tom prvním jsem našla samé články o jedné větě obohacené spoustou hrubek (je celkem rozdíl napsat Mít článek na Krásná.cz a Mýt článek na Krásná.cz), a když už se nějaký návštěvník odvážil napsat nějaký komentář, tak si to ještě chudinka pořádně odnesl. Takový blog opravdu mít návštěvnost nebude a mám pocit, že kdyby jeho majitelka opravdu o nějakou pořádnou stála, tak zatne zuby, bude se snažit psát kvalitně, přijmout kritiku a holt někde musí někde nechat i nějakou tu reklamu. Ale to je na každém z nás.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma, a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


A v tom celém bude problém. Mám pocit, že se nadpoloviční většina jen tváří, že se o něco snaží. Kdybychom byli ale zvědaví, jak se snaží dosáhnout svého cíle, zjistili bychom jen fakt, že ti dotyční mají jen (s prominutím) plnou hubu keců, jak všechno bude, ale jinak nic. Ono je hezké plánovat si velký dům s bazénem a zahradou, ale když nevezmeme cihly a nezačneme stavět, tak nebudeme mít vůbec nic. On ten dům nám totiž jen tak nespadne do klína - pokud tedy nějaký pěkný nezdědíme nebo nedostaneme, to bychom byli ale neskuteční šťastlivci.

Příklad číslo 2

Tentokrát trochu ze života. Kolik z nás starších letos brečelo, že nesehnali žádnou brigádu na léto. Musím zaklepat, že jsem měla štěstí a podařilo se mi sehnat dokonce dvě (nemůžu přeci točit zmrzlinu celoročně). ALE! Znám několik lidí, co chodili od firmy k firmě, naposílali desítky e-mailů, protelefonovali dost času i peněz, a nakonec se jim zadařilo. Možná dělají něco, co je nebaví, ale berou to tak, že není nic horšího než tahat peníze z rodičů.

Ale znám i takové, co poslali dva e-maily, jednou si zatelefonovali, a když jim z toho mála nic nevyšlo, tak holt "Nikde neberou" a dál už se tím nezatěžovali. Pak akorát somrují cigarety a brečí, že si nemůžou koupit to tričko s pandou, protože jim rodiče nedají ani korunu. Když jim někdo ale něco nabídne, tak by je to nebavilo, je to špatně placený a moc by se nadřeli. Ideální by totiž pro ně byla 100 korun za hodinu za sezení s rukama v klíně. Každému musí dojít, že taková práce opravdu neexistuje.

Než tedy začnete fňukat, jací jste chudinkové, protože ten svět je na vás zlý, tak si pamatujte, že nikdy nikdo před vámi nebude běhat a uhrabávat vám cestičku, abyste v něm mohli pohodlně chodit. Je to vážně makačka a držet se máminy sukně taky nemůžeme věčně. A když už tedy nejste ochotní něco pro svůj sen dělat, tak alespoň neplácejte nesmysly o tom, jak to nejde. Víte, jak se to totiž říká: "Nikdy neříkej, že něco nejde, protože pak přijde nějaký blbec a udělá to." Tak aby vám někdo jiný nevyfoukl váš vysněný život, zatímco vy budete vymýšlet stovky výmluv, proč je nereálný...6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •