Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chystáš se předělávat pokoj a ráda bys v něm měla něco neobyčejného?

Chceš originální pokoj?

Pokoj
zdroj: Thinkstockphotos Pokoj
aktualizováno 18.08.2014, 00:00 | 18.08.2014, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Chystáš se předělávat pokoj a ráda bys v něm měla něco neobyčejného?

 

Sepsala jsem pro tebe několik návrhů na méně obvyklé kousky nábytku, kterými se můžeš inspirovat!

 

Palanda

 

Postel má v pokoji každá tvoje kamarádka a tím se z ní stává něco všedního a nudného. Jestli se chceš ve spánku opravdu vznášet, vyber si palandu. Vyvýšené místo na spaní ti dodá větší pocit soukromí i bezpečnosti a tvůj pelíšek se zútulní. Navíc pod palandou vznikne skvělý koutek, který můžeš vyplnit polštářky a přetvořit na čajový kutloch!

 

Jestli u tebe často přespávají kamarádky, můžeš dát přednost dvoulůžkové palandě a zvětšit tak ubytovací kapacitu tvého teritoria.

 

Jediné, na co si musíš dát pozor, je náměsíčnost. Zeptej se pro jistotu rodičů, jestli si nepamatují na nějaké tvoje noční výlety.

 

Pokud palandu nechceš nebo mít nemůžeš, přidělej si nad postel princeznovský baldachýn, který budeš moct podle libosti zatahovat a roztahovat.

 

Žebřiny

 

Udělej si z pokoje malou tělocvičnu! Na žebřinách můžeš posilovat, cvičit, nebo si na ně třeba pověsit kolo. Po dlouhém sezení u počítače je moc příjemné jen tak se na ně natáhnout. Skvěle se také hodí k nacvičování stojek a dalších akrobatických kousků.

 

Jestli chceš svoji sbírku cvičících nástrojů ještě rozšířit, pořiď si také gymnastický míč nebo hrazdu, kterou lze upevnit mezi rám dveří. Takové malé zaskákání nebo pohoupání vždycky zvedne náladu.

 

Akvárko

 

Kdykoliv někdo přijde poprvé ke mně do pokoje, je to první věc, na kterou se podívá. A hned se zajímá, čím to krmím a jak se o to starám. Barevné roztomilé rybičky zanesou k tobě domů krásu přírody, a to v té nejčistší a nejklidnější formě. Nehrabou v noci jako křeček, nevydávají žádný zápach (na rozdíl třeba od myšky) a čistit se nemusí příliš často. Jestli ti navíc rodiče nechtějí povolit chovat něco chlupatého, je to ideální náhrada.
Pohled pod vodní hladinu je krásně uklidňující. Rybí přítomnost ti navíc do pokoje zanese trochu víc života - přece jenom jsou to živí tvorečkové.

 

Rybičky dnes seženeš v každém obchodě se zvířátky, můžeš si vybrat, které se ti nejvíc líbí, a nejlepší na tom je, že péče opravdu není těžká ani časově náročná.

 

Falešné okno

 

Ráda bys koukala třeba někam na pláž nebo do lesa? Stěhovat se ale kvůli tomu asi nebudete, co? Nezoufej, řešením je falešné okno!

 

Zasklený rámeček v podobě okýnka s hezkou fotkou přenese tvůj pokoj, kam jenom si budeš přát. Hory, lesy, pouště, nebo třeba Opera House v Sydney - to všechno můžeš ze svého pokoje vidět. A když se ti výhled okouká, jednoduše ho vyměníš za něco novějšího.

 

Pěkné je také místo skla umístit do okna zrcadlo. Ráno vstaneš, koukneš z okna a už víš, jak vypadáš :)

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zařiď si pokoj podle feng šuej

Nový outfit pro tvé království

Vintage dekorace do tvého pokoje

 

 

Závěsné kapsy

 

Dobrou vychytávkou jsou také závěsné síťové kapsy. Seženeš je v mnoha barvách a délkách a snadno je zavěsíš kdekoliv. Můžeš si do nich uložit ponožky, kosmetiku, korálky... A nebo si jen tak vystav tvoje nejoblíbenější plyšáčky.

 

Dalším dobrým místem, ve které můžeš schovat svoje poklady, jsou židle s úložným prostorem. Návštěva ti bude sedět třeba šití a ani jí to nenapadne :)

 

Pokojová palma

 

Nakonec jsem si nechala rostliny, které by ve tvém pokoji určitě neměly chybět. Jestli často sníš o lenošení pod palmou, můžeš si sen teď splnit. Samozřejmě tím nemyslím nějaké dvoumetrové palmy, pro tropický nádech bohatě stačí nějaká pokojová – třeba datlovník. Můžeš si ho zkusit sama vypěstovat z pecky a nepotřebuje žádnou extra péči.

 

Dalších možností, jak neobvykle vybavit pokojíček, je nesčetně, záleží pouze na fantazii. Popřemýšlej proto sama nad tím, co si domů namontuješ a nastěhuješ, a určitě tě napadne spousta dalších zajímavých věcí. Hlavně se neboj a experimentuj!

 

Článek pro tebe napsala blogerka Zuzmule z blogu zuzmule.blog.cz.5 hlasů
Vaše hodnocení