Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Řekl ti někdy někdo, když jsi nakousla téma tetování, že to bolí, je to hnusný a nebezpečný? Možná, že ano. Mně osobně to říkali všichni. Dokud jsem si to tattoo nepořídila.

Chceš tetování? Jdi do něj!

aktualizováno 07.12.2011, 00:00 | 07.12.2011, 00:00 | Karolína Kubínová/Krasna.cz

Řekl ti někdy někdo, když jsi nakousla téma tetování, že to bolí, je to hnusný a nebezpečný? Možná, že ano. Mně osobně to říkali všichni. Dokud jsem si to tattoo nepořídila.

Carolina Snowblood

www.hide-me.blog.czTetování jako takové není špatné. Je to projev vlastní originality, toho, co se nám líbí nebo máme rádi. Tak proč do toho nejít, že? Možná jsi četla článek Ivany Ashby o tom, že kdo má tetování, ten to nikdy nikam nedotáhne. Není to pravda. Lidi s tetováním často dělají na vysokých pozicích v různých firmách, obchodních agenturách a tak dále, přitom často nikdo ani neví, že to tetování mají. I tak se ale o tattoo rozmáhají všemožné fámy.

Tattoo je jako mor...


...necháš si udělat jedno, a pak další a další, dokud nemáš potetované celé tělo. LEŽ JAK VĚŽ. Není nutně pravidlem, že člověk, který má jedno tetování, si časem nechá udělat další. Znám několik lidí, kteří šli na tetování všehovšudy jednou jen pro dobrý pocit z toho, že se zase trochu překonali, ale další si dělat nenechali.

Tetování bolí

To je samozřejmě pravda. Určitě ale záleží na přístupu a dovednostech tatéra a každopádně i na místě, které si necháváš tetovat. Je obrovský rozdíl mezi bolestí, kterou ti způsobí tetování na hřbetu ruky a na rameni. Záleží taky na tom, jak je motiv velký a barevný, a na tom, jak vysoký máš práh bolestivosti.

Zeptala jsem se několika svých kamarádů, kteří tetování mají, jestli je tetování bolelo.
Honza (tetování na předloktí): Ani ne. Jelikož mám tetování víceméně jednoduché, jen černobílý obrys skoro bez stínování, zabralo to jen chviličku a bolelo to minimálně. Nejbolestivější na celým procesu bylo asi odlepení folie, kterou mi tatér po dokončení k tetování "přilepil" a kterou jsem si po třech hodinách musel odlepit.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Klára (tetování na kotníku a pravé lopatce): Popravdě když jsem se nechávala tetovat poprvé (na lopatce), strašně jsem se bála, že to bude bolet. Skvělé ale bylo, že si se mnou tatér víceméně celou dobu povídal, a tak jsem skoro ani nezaregistrovala, že mě něco bolí. Tetování na kotníku bylo horší, jelikož je barevnější a na kotníku je docela tenká kůže. To jsem chvílemi měla pocit, že ze studia vyletím a už nikdy se nevrátím :-)

David (tetování na boku, průměr asi 30 centimetrů): Sice mám tetování jen černobílé, ale přece jen docela složité a hlavně velké, a tak jsem šel do studia trochu nejistě s tím, že budu úpět bolestí. Naštěstí mám asi vyšší práh bolestivosti, a tak jsem to skoro necítil. Ale mám kamaráda, který si nechal na boku udělat nějaký nápis a přišel domů s tím, že to bolelo jak prase a už se nikdy tetovat nenechá :-)

Můj názor (tetování mám na boku kousek od pánevní kosti):
Docela to bolelo, ale nebylo to nic, co by se nedalo přežít. Troufám si tvrdit, že propichování uší mě bolelo víc. Časem bych si chtěla pořídit ještě jedno tetování. Jediné, co bych na celým procesu asi vynechala, byla konečná desinfekce, protože to fakt strašně štípalo. Přece jen podrážděná kůže je podrážděná kůže.

Tetování je nebezpečné


Není. Jsou věci, které jsou mnohem rizikovější než tetování. Samozřejmě je lepší si fakticky obejít tetovací salony, sehnat si nějaké lidi, kteří se tam nechali tetovat a trošku se poptat. Dneska je profesionálních salonů dost, a pokud si to tetování neděláš doma jehlou na šití a inkoustem, pak by se ti technicky vzato nemělo nic stát. Případné otoky a bolest prvních pár týdnů po tetování jsou normální - prošel si tím snad každý, kdo má tetování.5 hlasů
Vaše hodnocení