Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ať už se kvůli něčemu trápíš, nebo máš jen pocit, že pro své zdraví můžeš udělat víc, je dobré vyzkoušet detox. Co to vlastně je?

Čisté tělo, čistá mysl

aktualizováno 23.07.2012, 00:00 | 23.07.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Ať už se kvůli něčemu trápíš, nebo máš jen pocit, že pro své zdraví můžeš udělat víc, je dobré vyzkoušet detox. Co to vlastně je?

Detoxem se nazývá celá řada pročišťovacích metod, dlouhodobých programů nebo prostě jen diet. Metoda, kterou nalezneš v tomto článku, není profesionální detoxikační metoda, ale je sestavená z návodů na různé detoxikační programy a je méně drastická než většina detoxů, za které bys platila.

Fáze první - pročišťování
Většina detoxikačních programů tě hned ze začátku pošle na hydrokolon terapii, což přeloženo do jazyka, kterému rozumíme, znamená propláchnutí střev vodou. Pokud po tobě nebudou chtít tohle, pravděpodobně ti naordinují den s jógou šankaprakšalána, která spočívá v pití mírně osolené vody, cvičení speciální sestavy a běhání na záchod tak dlouho, dokud voda, která z tebe vyteče, nebude stejně čistá jako ta, kterou vypiješ.

V tomhle detox programu bude bohatě stačit, když v první fázi trošku omezíš jídelníček.

Ideální bude, když:

- začneš pít pouze čistou vodu (nejlépe z kohoutku) a vypiješ jí o jeden litr denně víc než normálně.
- snížíš příjem potravin. Nemusíš hladovět úplně, ale rázně omezit jídlo, které za den sníš a co nejvíc z toho nahradit zeleninou a ovocem. Pokud už něco jíš, snaž se z toho co nejvíce vynechat bílkoviny.

A samozřejmě, abys docílila alespoň podobného výsledku, jako při hydrokolon terapii nebo jogínské technice, choď na záchod co nejčastěji.
 
Taky ničemu neublíží, když si denně zajdeš na 15 minut zaběhat, ale nepřepínej se, tahle fáze detoxu je pro tělo náročná. Pokud kouříš, omez to, jak nejvíc to půjde, a na alkohol rovnou zapomeň. Fáze jedna trvá zhruba týden, klidně ji ale můžeš natáhnout.

Fáze druhá - obnova těla
Pokračujeme v dietě. Už sis jistě navykla, že moc nejíš, pokud jíš, tak především zeleninu a úplně vynecháváš bílkoviny. Tak teď to změníme. Už můžeš přestat nalévat své tělo vodou, ale pokud ti to není nepříjemné, pokračuj v tom, dostatek vody je důležitý. Ale především bys do svého jídelníčku měla zařadit ryby a v menší míře i kuře. V podstatě v ničem jiném fáze dvě nespočívá.

Jde o to napumpovat tělo zdravými látkami, takže nepřestávej v pojídání ovoce a zeleniny, často obědvej rybu. A pokud budeš něco pít, bylo by lepší, kdyby to pořád byla jen čistá voda, dokonce ani čaje bys neměla.

Fáze druhá by měla trvat čtyři týdny s tím, že každý další týden přibíráš do svého jídelníčku další jídla, až nakonec skončíš v bodě, jako bys žádný detox nepodstupovala. Ale tvé tělo bude obnovené a ty z něj budeš mít skvělý pocit.

Až s detoxem skončíš, bylo by dobré, kdyby ses trošku držela pravidel zdravé výživy i nadále, ale pokud nechceš, i tahle poněkud delší a náročnější "dietka" ti udělá dobře. I když se po skončení čtvrtého týdne druhé fáze vrátíš k "nezdravému" způsobu stravování, pocítíš pozitivní změny na těle i na duši. Zaručeně!21 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •