Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Proč mám vlastně blog? Skoro každý den si tuhle otázku kladu. Mít blog znamená bojovat o to prosadit se. A když se vám povede pokrok, stačí malé zakopnutí a jste znovu na začátku.

Co obnáší mít blog?

aktualizováno 30.05.2012, 00:00 | 30.05.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Proč mám vlastně blog? Skoro každý den si tuhle otázku kladu. Mít blog znamená bojovat o to prosadit se. A když se vám povede pokrok, stačí malé "zakopnutí" a jste znovu na začátku.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Molly Heddy Law

www.molly-heddy-law.blog.cz


S blogem přichází i vlna kritiky. Uveřejnit svoji fotku, svůj názor, kus sebe, to vše ostatní kritizují jen proto, že se třeba nudí, že jsou zakomplexovaní nebo že na internetu jsou "kingové" a ve skutečném světě by vám ani polovinu z toho, co si troufnou napsat, nikdy neřekli.

Ovšem unést kritiku, dokáží jen správné blogerky. Ruku na srdce. Napsal ti někdo svůj názor a ty jsi na něj hned vyjela? Tak takovéhle blogerky by podle mého názoru měly mít vůbec zakázaný přístup na blog. Být trochu milejší a snést názory ostatních, tohle bych některým blogerkám vytetovala na ruce :-)

Stále dokola a dokola se musím zamýšlet nad tím, jak si někdo nasadí nějakou přezdívku, skryje email a blog a začne vás urážet. Kdyby vás potkal na ulici, tak by se na vás sotva podíval.

Sežerte mě! Je to jen můj názor
Každý, kdo si založí blog, se rovnou vystavuje milionům názorů, připomínek, kritiky a chvály. Stovky lidí, stovky názorů, stovky chutí, stovka jiných zvyků... Nepočítej tedy s tím, že tvoje názory, tvé já se musí každému líbit :-) Každý člověk je jiný, každý člověk má jiný vkus a tak to platí i u čtenářů. Ovšem zamysli se nad sebou. Stovka chvály tě pořád neudělá šťastnou, nezvýší ti sebevědomí, ale stačí jeden špatný názor, připomínka nebo kritika a hned přemýšlíš nad tím, zda si blog zrušit, nebo ne? Ano, i já o tomhle někdy uvažuji.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Pořád dokola a dokola si opakuji, že blog není povinnost, že ho mám brát jako zábavu. Pak ale nemám ani náladu, ani nápady na články a zavalí mě ten pocit, že bych už něco měla přidat, že ty celodenní práce přece nezahodím jednou neaktivitou.

Nezačínej s tím, že to nedokážeš. (Nikdo není dokonalý)
Listuješ si blogy a narazíš na slavný blog, 1000 lidí za den, každý den nový článek. Ty si říkáš, že toho se ty nikdy nedočkáš, že nejsi tak dobrá. Ale to není správné. S takovým přístupem si blog ani nezakládej. I ta nejslavnější blogerka musela jednou začít.

Třeba to za rok budeš zrovna ty, ta slavná, oblíbená blogerka celého internetu. Třeba to dotáhneš i dál. Hlavní je přijít s něčím originálním a nekopírovat každodenní "kecy" ostatních blogerů. Stačí přijít s něčím novým, originálním a lidé ti budou "zobat z ruky". Videoodpovědi? Pardon, ale to mi už přijde ohrané. Začala s nimi Natalia Sadness, Lady Vanilka, nebo Nellie Caddy Dots? V podstatě je to jedno, ale ony si za to svoji slávu už vybraly.

Přijď s něčím originálním a neuvědom si až na konci, že jsi celou dobu měla ten nudný "každodenní blog" :-)8 hlasů
Vaše hodnocení