Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte vánoční výzdobu? Rozhlédněte se kolem sebe. Co vidíte? Hromada barev a hloupých zbytečností?

Co takhle zbavit se vánočních kýčů?

aktualizováno 25.01.2012, 12:14 | 24.12.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Máte vánoční výzdobu? Rozhlédněte se kolem sebe. Co vidíte? Hromada barev a hloupých zbytečností?

Není na čase s tím něco udělat, zbavit se těch blbostí? Chápu, že někomu se to líbí. Chápu, že své rodiče, zvyklé na jakýsi "vánoční standard“ co se výzdoby týče, nepřesvědčíte, aby vyházeli polovinu věcí, ale můžete jim ukázat, že výzdoba může být i vkusná a moderní.

Nálepky na okna, umělý sníh, motiv Santy Klause... To bylo fajn, když jsme byli malí, ale teď by to chtělo něco jiného. Decentní dekorace jako adventní věnec a svíčky dokáží navodit vánoční atmosféru i bez dalších zbytečností. Nemusíme si snad hrát na rodinky z amerických filmů. Mít řetězy světýlek se všemi odstíny barev po celém domě, z venku i zevnitř.

Tradiční výzdobou je vánoční stromek. Ať živý nebo umělý, většinou skončí plný baněk, mezi kterými nenajdete dvě stejné, obmotaný spletí různých řetězů, zasypaný třásněmi a korunovaný hvězdou. Oooo, můj bože.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Co na to jít jinak? Vybrat dvě barvy a těch se držet – nemusí to být zrovna klasická santovská kombinace červená-bílá (popřípadě stříbrná). Jsou přece také jiné barvy. Vánocům stále vévodí stříbrná a zlatá, ale populární je také fialová a světle růžová. Pokud se chcete držet tradičních kombinací, pak se nabízí ta známá červená se stříbrnou, popřípadě zlatou, ale krásně působí také fialová se stříbrnou a pokud netrváte na "teplých“ barvách, nabízí se modrá se stříbrnou.

K Vánocům se samozřejmě pojí dávání dárků. Což ukazuje další věc – do jak strašných vzorů jsme schopni dárky zabalit. Vykašlete se na pestrobarevné papíry s kýčovitými obrázky, existují přece lepší a elegantnější způsoby – dárkové tašky nebo jednoduché barevné krabičky. Samozřejmě si moc nepomůžete, když kýčovitý papír vyměníte za kýčovitou tašku.

Pokud jde o výzdobu a Vánoce všeobecně, platí všeho moc škodí – věcí, barev i světel.4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •