Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nemáš žádné plány na prázdniny? Všechny kámošky jednou k moři, nebo na tábor a ty budeš sedět doma, nebo pojedeš k babičce. Říkáš si, že tyhle prázdniny nebudou stát za nic? A co takhle si prázdniny trochu zpestřit, zkusit něco nového. Co třeba na...

I prázdniny bez moře můžou být zábava

aktualizováno 08.05.2012, 00:00 | 08.05.2012, 00:00 | Krásná.cz/Lenča & Myška

Nemáš žádné plány na prázdniny? Všechny kámošky jednou k moři, nebo na tábor a ty budeš sedět doma, nebo pojedeš k babičce. Říkáš si, že tyhle prázdniny nebudou stát za nic? A co takhle si prázdniny trochu zpestřit, zkusit něco nového. Co třeba natočit film?

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Lenča & Myška

www.lencaandmyska.blog.cz


1. Vymysli si zajímavý a originální námět.

2. Promysli si, jestli budeš mít k filmování dost lidí ochotných si ve filmu zahrát. I když u babičky třeba nemáš žádné kámošky, můžeš do filmových rolí zařadit třeba sestřenici, bratrance, prostě rodinu.

3. Potřebuješ dostatek času na sepsání scénáře. Ten si napiš srozumitelně a přehledně, aby si se v něm potom vyznala.

4. Samozřejmě důležité je i vybavení. Nebude ti stačit obyčejný mobil, nebo levný foťák. Budeš potřebovat kameru, nebo alespoň foťák, který natáčí v dobré kvalitě. Důležitý je i stativ. Alespoň malý, abys nemusela kameru pořád držet v ruce, nebo stavět na krabice od bot (pokud teda nechceš riskovat rozbití).

5. Nezapomeň si také promyslet oblečení a rekvizity. Hlavně nezapomeň, že kostýmy jsou opravdu hodně důležité, protože nemůžeš mít v jednom záběru modré tričko a v záběru z jiného pohledu mít žluté šaty.

6. Pamatuj na světlo, jelikož většina kamer, pokud natáčíš proti světlu, tak zabírá černé/tmavé postavy. V nastavení možná najdeš nějaký režim, který záběr sice trochu zlepší, ale většinou to stejně není ono a kamera pak hůře ostří. Takže se snaž natáčet vždy z dobrého úhlu.

7. Nezapomínej na to, že detaily jsou důležité, takže jestli chceš, aby se tvůj film líbil, natáčej i detailní záběry.

8. Nezapoměň, že film budeš muset setříhat a to dá celkem práci. Navíc k tomu potřebuješ nějaký program. Sice to můžeš setřihat v movie makeru, ale ten celkem ubírá kvalitu a jeho možnosti nejsou tak rozsáhlé. Takže je lepší si nějaký koupit, nebo třeba jen stáhnout.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


My osobně už jsme natočily dva filmy a chystáme se točit třetí. Ještě jsme přemýšlely o seriálu. Náš první film už je hotový a z jeho natáčení jsme získaly spoustu zkušeností. Například bod 7 a bod 6. Ale i přesto, že náš film nebyl dokonalý, tak se hodně lidem na našem blogu líbil.

Náš druhý film už je mnohem propracovanější, daly jsme si na něm více záležet, ale měly jsme i více problémů. Například nám odpadla jedna herečka, takže jsme ji musely nahradit. Ale aby toho nebylo málo, tak náhradnice po dvou dnech natáčení onemocněla. Tím pádem jsme nemohly dotočit všechny scény, ve kterých hraje. Bohužel i to se může stát.

A jelikož jsme sestřenice a na prázdniny jsme většinou u babičky, a tohle jsme natáčely u jedné z nás doma, je pochopitelné, že jsme potom musely odjet. Tím pádem nám stále schází pár záběrů, protože se školou a ostatními zájmy se to špatně stíhá. No, a ještě nám chybí písničky, jelikož do filmů dáváme své vlastní, takže je ještě musíme nahrát. Ale i přes to všechno vám můžeme natáčení filmů jen doporučit. Je to skvělá zábava a určitě se u toho nebudete nudit.

Upoutávka na náš druhý film: Sladký život Superstar


 30 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •