Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také se ti už stalo, že jsi ráno vstala s pupínky po celém obličeji a nevědělam co s nimi? Tak tenhle článek je přesně pro tebe. Budeme se v něm bavit o tom, co mně a ostatním holkám pomáhá na akné.

Jak bojovat s akné

Čištění pleti
zdroj: Thinkstockphotos Čištění pleti
aktualizováno 27.10.2017, 00:00 | 27.10.2017, 00:00 |

Také se ti už stalo, že jsi ráno vstala s pupínky po celém obličeji a nevědělam co s nimi? Tak tenhle článek je přesně pro tebe. Budeme se v něm bavit o tom, co mně a ostatním holkám pomáhá na akné.

Samozřejmě, že si můžeš na obličej nanést tlustou vrstvu make-upu, aby pupínky nebyly vidět, ale většinou po něm akné vypadá ještě hůř, protože pleť nemohla celý den dýchat a potila se, takže jestli chceš způsob, aby ti akné zmizelo úplně a den ode dne se nehoršilo, pohodlně se usaď, uvař si dobré kafíčko a přečti si tento článek.

 

Já mám hodně mastnou pleť a od svých 14 let mám akné prakticky pořád, ale poslední dobou mám pocit, že se mi zlepšilo, a proto mám pro tebe pár tipů, jak s ním radikálně zatočit.

 

Základem je čištění. Je jedno, jestli použiješ odličovací ubrousky, micelární vodu nebo si obličej umyješ jen pod vodou, ale je důležité, aby na něm nebyly žádné nečistoty, protože právě ty zanáší póry a z toho pramení pupínky a akné. Proto je důležité si každý den pleť důkladně vyčistit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Malé triky, jak výrazně zlepšit pleť
Jak předcházet akné a jak se ho zbavit
Vitamíny a minerály, které zaručeně zlikvidují akné

 

Jako další bych doporučila použít nějaké masky na obličej. Já používám textilní masku od Garnier pro mastnou pleť, která mi pomáhá (podle mě) hodně a ještě používám černou masku od L´Oréalu. Určitě jsi už o těchto maskách slyšela. Maska je s černým uhlím a má vyčistit póry a zbavit pleť všech nečistot.

 

Občas používám i peelingy, ale ty jemné, které nejsou tak hrubé a tolik pokožku nedráždí. Používám peeling od značky Antakne, která se specializuje na mastnou pleť. Mám od nich i sérum, které pleť zklidní, zjemní a i trochu zachladí, protože v séru je trochu mentholu.

 

No a na co nemohu zapomenout, když se bavíme o akné a pupíncích, je krém od Garnier, která je naprosto dokonalý. Jmenuje se Garnier Skin Naturals Pure Active Intensive. Je to sice pekelně dlouhý název, ale ten krém je úžasný. Hned po prvním použití jsem viděla rozdíl. Akné se mi trochu zmenšilo a hlavně nebylo tak zarudlé, jako před použitím. Jediné, co bych zdůraznila, je, že když ho nanášíš, tak tě trochu brní prsty. Nechápu proč, na obličeji krém nebrní, ale na prstech trochu ano.

 

Článek pro tebe napsala Lucie z blogu www.hryprodivky.cz/blog/beauty-blog.1 hlasů
Vaše hodnocení