Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tetování. Mít, nebo nemít? V dnešní době se tetování stává větším a větším hitem a hodně lidí o tetování přemýšlí, ale ne každý na to má odvahu. V tomto článku bych vám chtěla říct mé zkušenosti.

Jak jsem se nechala tetovat aneb mé zkušenosti

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 07.12.2015, 00:00 | 07.12.2015, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Tetování. Mít, nebo nemít? V dnešní době se tetování stává větším a větším hitem a hodně lidí o tetování přemýšlí, ale ne každý na to má odvahu. V tomto článku bych vám chtěla říct mé zkušenosti.

Před tetováním
Důležité je se rozhodnout, zda tetování opravdu chcete. Je to věc, kterou máte na celý život. Ano, dá se odstranit, ale je to bolestivá procedura a pro vaše tělo to není dobré. Pokud jste nadobro rozhodnutý, že tetování prostě chcete a zvážili jste všechna pro i proti, můžete směle číst dál.

Chci tetování!
Důležité jsou dvě věci: vybrat si motiv a tetovací salón. Tetování máte na celý život, proto je dobré si motiv pořádně promyslet a správně si ho vybrat. Neberte si zrovna motiv, který je pro vás v tu chvilku IN (jako např. logo skupiny). Vyberte si ten, co pro vás něco znamená. Co se týče tetovací salonu, vyberte s dobře. Poptejte se lidí, podívejte se na recenze na internetu. Je to zásah do vašeho těla a výběr salonu je opravdu důležitý.

PŘEČTI SI TAKÉ:

DIY fotonávod: Dočasné tetování

Nejkrásnější ženská tetování z Instagramu GALERIE

HOT potetovaní borci z Instagramu! GALERIE, od které neodtrhneš oči

Jak vše probíhá?
Jelikož jsem neměla tetování v salonu, ale od rodinného přítele, měla jsem tetování zadarmo. Tedy nevím, jak to v salonu funguje, postup ale bude nejspíše stejný. Nejdříve tatér s vámi probere kam tetování chcete a velikost. Poté vám vybrané místo oholí, očistí a nanese šablonu, podle které to bude dělat. Na místo nanese dezinfekci a může se začít. Bolí tetování? Mě osobně ze začátku nebolelo. Je to jako škrábání nehtem. Bolelo mě to až tehdy, když tetování vybarvoval (bolí to, protože se vrací na jit tetovanou část, která je již hodně citlivá). Dalo se to ale v pohodě vydržet. Po dokončení vám tetování ukáže, natře mastí (vazelínou většinou) a zapečetí folií. A to je vše. Máte tetování na celý život.

Pár slov na závěr
Osobně všem doporučuji tetování. Bolest je individuální. Řekla bych, že to bolí méně než piercing. Vybrala jsem si motiv starověké keltské runy, která znamená nebojácnost. Tetování trvalo kolem tří hodin (mezitím jsem shlédla film Saw 7). Nemusíte se bát, že dostanete infekci, vše se dělá tak, aby se tohle nestalo. S tetováním nesmíte tak měsíc na sluníčko. Je dobré ho 3x denně promazávat, nejlepší je Bepanthen, po dobu měsíce. Nejméně 3 měsíce nesmíte so solárka či sauny. Na závěr přidávám pár fotografií.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

4
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Máte tetování? Pokud ne, přemýšlíte o něm?

Článek pro tebe napsala blogerka Kia z blogu promising-tomorrow.blog.cz.15 hlasů
Vaše hodnocení