Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Myslím, že většina z nás školu nemá zrovna v oblibě. To se týká i mě :-) Proto jsem se rozhodla sepsat pár rad, jak to udělat, aby škola nebyla takovým utrpením.

Jak na školu?

aktualizováno 27.03.2011, 00:03 | 29.03.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Myslím, že většina z nás školu nemá zrovna v oblibě. To se týká i mě :-) Proto jsem se rozhodla sepsat pár rad, jak to udělat, aby škola nebyla takovým utrpením.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Pinky Claire

www.klabeceda.blog.czKvůli úkolům mám málo času


Někdo tento problém nemá (fakt závidím), ale třeba mně tohle otravuje život. A myslím, že nejsem sama. Jak si tedy získat trošku víc času pro sebe? Ač nám to někdy ani nepřijde, dost času jen tak vyhazujeme do vzduchu. Zkus si tedy úkoly psát třeba v autobuse nebo tramvaji po cestě domů, při reklamách v oblíbeném seriálu (nebo i při něm, jestli to není příliš náročný úkol), o přestávkách (myslím pochopitelně
přestávku po hodině, ve které jste úkol dostali, ne před tou, kdy jej máte odevzdat ;D). Nebo dělejte úkoly s kamarádkou, nejen, že to bude větší sranda, ale můžete si úkol třeba rozdělit - "Já přeložím první půlku a ty druhou."

Učení mi vůbec nejde

Tak v tom případě tady mám pár rad i pro tebe:
1. Uč se jenom vymezenou dobu. Pokud je to dlouho, dělej si přestávky.
2. Začni tím lepším. Díky tomu se nastartuješ.
3. Ber učení jako zábavu. Budeš si tak pamatovat více látky.
4. Představuj si různé legrační situace spojené s učivem.
5. Slib si odměnu. S motivací půjde všechno líp.
6. Stanov si jasný cíl a zapomeň na řeči typu: "Já se to snad nikdy nenaučím!"
7. V zápisech používej zkratky, značky a barevně si podtrhuj.
8. Někdy se stává, že už je člověk večer úplně mrtvý a nic mu neleze do hlavy. Pak vřele doporučuji přivstat si a učit se ráno, opravdu to půjde lépe!

 

Rozšiřujeme řady blogerek a blogerů!

I ty můžeš rozhodnout o tom, zda se noví autoři a autorky zařadí mezi pravidelné přispěvatele. V rubrice další blogy najdeš nové texty od nových lidí a hlasováním v anketě na konci článku dáš najevo svůj názor. Pokud dotyčný/á bude mít hodně kladných ohlasů, budeš jeho/její příspěvky číst pravidelně.

Nebo chceš psát taky? Více informací se dozvíš ZDE.Co nedělat

Neuč se, když jsi ve stresu, měla jsi před chvílí vydatné jídlo nebo je kolem tebe hodně rušno.

Netahák


Na kousek papíru si napiš tahák v plné parádě. Z něj se nauč a nakonec ho vyhoď. Díky tomuto postupu se i učivo na celou stranu scvrkne na kousek malého papírku a látku si rychleji zapamatujete. 

A jak si zpestřit ty nudné školní dny?

1. Nakup si hezké věci do školy. Je prokázáno, že to příznivě působí na psychiku člověka :)
2. Pořádej akce s kámoškami. Po škole si můžete třeba zajít do zoo, do abzénu, do bazénu, do nákupáku, na horkou čokoládu do nějaké hezké kavárničky.....
3. Udělej si trochu času na to, co tě baví.

Anketa
Líbil se ti článek Pinky Claire? Chtěla bys její texty číst pravidelně?
428 hlasů
ANO
79 hlasů
NE
Hlasovalo 507 lidí
 

 3 hlasů
Vaše hodnocení