Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zná to určitě každá z nás. Víkend skončil a ty se zase musíš vrátit k učení, kterému se všemi možnými způsoby vyhýbáš. Máš toho hodně, až ti to přerůstá přes hlavu.

Jak předejít stresu během všedních dnů?

Příliš práce
zdroj: Thinkstockphotos Příliš práce
aktualizováno 20.04.2013, 01:49 | 20.04.2013, 01:32 | Krásná.cz / čtenářka

Zná to určitě každá z nás. Víkend skončil a ty se zase musíš vrátit k učení, kterému se všemi možnými způsoby vyhýbáš. Máš toho hodně, až ti to přerůstá přes hlavu.

 
Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Angela

www.attractions.blog.cz


Měli bychom si umět správně zorganizovat čas a neodkládat všechno na poslední chvíli. Většinou to tak je jenom kvůli lenosti, kterou má v hloubi své duše každý z nás. Je jednoduché říct si, že dnes uděláte tohle a tamhle to, ale jde o to, jestli to dodržíte. Hlava vám roste s přibývajícími povinnostmi, těšíte se už jenom na tu teplou postel, ze které se vám ráno za žádné okolnosti nechce.

Připravuj se do školy hned po příchodu

Hned jak přijdeš domů, nachystej si všechno učení a úkoly na další den. Nemusíš pak celý den přemýšlet nad tím, co tě ještě čeká, co musíš udělat a co se musíš naučit.

Po povinnostech je čas na zábavu

Měla bys mít nějaký koníček, při kterém se odreaguješ. Je hezké, že ráda čteš a v podstatě neděláš nic jiného, ale měl by to být nejlépe nějaký sport. Nemusíš si vybrat nějaký zvlášť namáhavý, ze kterého budeš ještě víc vyčerpaná, dobrou volbou je třeba tanec.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma, a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Dodržuj pitný režim
Kolik by jsi za den měla vypít, zjistíš, když si vynásobíš svoji váhu číslem 0,035. Například já vážím 60 kilo a po vynásobení 0,035 vyjde číslo 2,1. Tolik litrů bych měla za den vypít. Nejvhodnější je pitná voda a ne nějaké slazené nápoje.

Jez pravidelně
Důležité je, aby ses správně stravovala, žádné držení hladovek. Říká se, že ten, kdo pije slazené nápoje, by měl jíst pouze třikrát denně, ale myslím si, že není nutné toto praktikovat. Měla bys jíst tak pětkrát denně, a to hlavně zdravé potraviny, zeleninu a ovoce. Jednou za čas si můžeš vzít i něco na mlsání.

Choď brzy spát
Příčinou stresu také bývá málo spánku. Měla by jsi spát nejméně osm hodin. Každý to má jinak, někdo je unavený, i když spí devět hodin. Jestli ponocuješ často, může se ti potom stát, že zaspáváš. Máš nařízeno třeba pět budíků po sobě na mobilu, a přesto každý típneš a spíš dál. Dobré je položit si budík někam dál od místa, kde spíš, a po zazvonění se zvednout a donutit se znovu nevrátit do postele.

Těchto pět pravidel ti může pomoci zbavit se stresu ve všedních dnech. Jde jen o to, jestli je budeš dodržovat. Doufám, že sis v článku našla pár tipů, třeba to násobení číslem 0,035.
 12 hlasů
Vaše hodnocení