Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ptáš se, co dělat pro to, abys měla nehty krásné? Zkusím vám dát pár drobných rad a třeba se vám podaří nehtíky krásně vypěstovat.

Jak se starat o nehty

aktualizováno 25.01.2012, 12:19 | 13.08.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Ptáš se, co dělat pro to, abys měla nehty krásné? Zkusím vám dát pár drobných rad a třeba se vám podaří nehtíky krásně vypěstovat.

Mám za sebou obobí kousání nehtů, jejich lámání a třepení, ale také období, kdy jsem měla krásné a dlouhé nehty :-)

Zkrácení nehtů


Mnoho z vás ve chvíli, kdy se zalomí nějaký ten nehtík a potřebuje ostatní k němu zkrátit, vezme pilník na nehty a začne brousit a brousit. Ale to je špatně!

Stříhání nehtů
Nejvhodnější doba pro stříhání nehtů je po teplé koupeli, kdy jsou vaše nehty měkčí a méně náchylné ke zlomení či roztřepení. Tato situace se dá nasimulovat i vložením rukou do teplé vody, kde je po nějakou dobu necháte. Není třeba nehty zastřihnout až k místu, kde jsou srostlé s kůží. Já je stříhám tak 3 milimetry nad srostem. Pokud máte nehet zatrhnutý, zastřihněte v tomto místě.

Pilování nehtů
Jelikož po zastřižení mají nehty ostré hrany, které se mohou někde zaháknout a zatrhnout se, je vhodné je pilníkem zapilovat. Já piluji nehty i shora - zapiluji hranu od zastřihnutí. Je důležité mít na paměti, že nehty musíme pilovat pouze jedním směrem, nikoliv tam a zpátky! Pokud pilujeme nehty oběma směry, jsou náchylné k třepení.Odlakování nehtů

Jednou za čas je třeba nehty odlakovat, ale kdy takovýto čas nastává?

Pokud se vám lak loupe zespodu, stačí jej jednoduše "dotřít" novou vrstvou. Pokud se vám ale lak začne odlupovat na místě, kde nesrůstá kůže s nehtem, zvláště pak v místě nad srůstem, mohou se zde začít tvořit zátrhy, neboť toto místo není tak pevné jako zbytek nehtu. V tuto chvíli je třeba začít myslet na odlakování nehtů, dokud je máte celé, jinak hrozí odlomení.

Měla jsem problém se schnoucími nehty po odlakování, vždy jsem je tedy přetírala krémem, ale odlakovač od firmy Lilien je pro nehty šetrnější.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Po odlakování je vhodné nehty nalakovat výživným lakem (například s kalciem) a pár dní nechat nehty odpočinout a nelakovat je. Vždyť i nenalakované nehty jsou krásné :-)

Další péče

Také jste si všimly nepořádku za nehty? Tak ať vás nenapadne vzít něco ostrého, či jakýkoliv předmět, který by mohl narušit nehet z jeho spodní strany.

Doporučuji si koupit nějakou taštičku s nehtovými pomůckami. Přerostlou kůžičku nestříháme, zatlačujeme ji směrem k místu, kde nehet roste z kůže. Opět je třeba mít na to vhodný nástroj.

Když jsou nehty oslabené

Oslabené nehty se snadno lámou, špatně rostou, třepí se či se jim sloupávají vstvy. Nehty mohou být oslabené z vrstev laku nebo i věciček, jako jsou umělé nehty a podobně. Další příčinou může být špatná péče. Co však bývá zásadní, je životospráva. Pokud máte nedostatek spánku (8 hodin denně), špatný jídelníček, špatný pitný režim nebo jste ve stresu, vězte, že i vaše nehty tyto stavy zaznamenávají a nemohou být tudíž hezké. Zkuste se zamyslet a tyto zlozvyky ze svého života dostat.

Pokud nejste dosti pevné, jsou tu i různé vitamínové náhražky ve formě tablet na podporu správného růstu nehtů.

Kousání nehtů

Toto je opravdu velký problém a mohu vám říci, že jsem měla dvě zhruba čtyřletá období, kdy jsem si kousala nehty. Žádné hořké laky a podobné věci vám v tomto případě nepomohou, vše je pouze o pevné vůli. Ale jak si dopomoci k tomu nekousání, když naše vůle tak pevná není?

Je třeba být rozhodná, vědět, že to opravdu chci. Napište si na zrcadlo, nebo na nástěnku, nebo kamkoliv, kam se každý den podíváte: "Mám krásné dlouhé nehty." Dobré je tuto mantru podpořit nějakou fotografií s krásnými nehty. Také je dosti účinná závist, pokud je v našem okolí někdo, kdo má nádherné nehty, vězte, že se budete snažit mít je také takové :-)

Poslední věc, kterou bych vzpomenula - zkuste si nehty nalakovat a nějak hezky vyzdobit - takové nehty budete kousat jen velmi nerady.9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •