Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jste se vším spokojení? Zvládáte všechno v pohodě? Žijete bezproblémový život? Pokud ano, tak následující řádky s chutí přeskočte a a do komentářů poraďte, jak jste to vše dokázali.

Jak se zbavit chaosu v hlavě?

aktualizováno 05.07.2012, 00:00 | 05.07.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Jste se vším spokojení? Zvládáte všechno v pohodě? Žijete bezproblémový život? Pokud ano, tak následující řádky s chutí přeskočte a a do komentářů poraďte, jak jste to vše dokázali.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Klér Wonder

www.kler-wonder.blog.cz


Pokud stále čtete tyto řádky, znamená to, že patříte mezi tu většinu z nás, která stále usiluje o lepší život. Snažíme se si život zjednodušit a hlavně vyřešit všechny problémy. Přesto se to zdá jako nesplnitelný úkol, kdy jsme nakonec za každou snahu potrestáni. Kde je chyba? Rozhodně není v nás samotných, a nebo jen z malé části. Je to jen tím, jak jsme se nechali zmást stále novými a novými požadavky této rádoby vyspělé doby, která po nás chce někdy i neuskutečnitelné.

Proč je tak těžké najít klid a radost?

Zkuste si uvědomit vaše problémy. Zamyslete se, co děláte špatně a dostanete se k tomu, že většina problémů je zakořeněná přímo ve vaší mysli. Ve vaší hlavě. Cokoliv, co se stane, vidíme nejprve z jednoho úhlu, jednu stranu celého příběhu, z které vznikne konflikt. Neustále nám to běhá v hlavě a my nevíme, co je správné.

Nejjednodušší je říci, abyste odhodili všechny vaše problémy stranou. Ale není to trochu zbabělé? A navíc, pomůže to vůbec? Ne. To, co potřebujeme k vyřešení, jsou nástroje, kterými se snažíme problémy opravit.

Nejsem žádný psycholog, ale něco vám povím z vlastního zkoumání a z mé zkušenosti. Víte, co je největší překážkou? TICHO. Zkuste odejít od všech činností, které právě děláte, a buďte absolutně v klidu. Když jste v téhle fázi, dříve, nebo později vám v mysli začnou naskakovat různé vzpomínky, názory, myšlenky, které se vás snaží rozptýlit. Představte si, že jste několik hodin sami, v klidu, neposloucháte hudbu a neděláte prostě nic. Uvnitř vás se začou přeplňovat všemožné i nemožné informace, které jsou většinou zbytečné. To vše pak naráží na vaše samotné já, které může být klidně do té doby klidné, chytré a můžete mít úplně vše srovnané. To se ale může změnit a stačí k tomu právě ty "odpadky" všemožných nepotřebných myšlenek.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Rozptýlení
Právě abychom se zbavili těchto odpadků, snažíme se zabavit náš mozek něčím jiným. Sledujeme televizi, bezúčelně projíždíme Facebook a jiné stránky, kontrolujeme e-mail, voláme kamarádům, posloucháme hudbu a zaplňujeme si s ní naše přehrávače. Tohle vše odvádí naši pozornost od věcí, které jsou pávě pro nás opravdu důležité. Ty všechny informace nás ovlivňují, a když nebudeme opatrní, můžeme snadno letět životem, ani nebudeme vědět jak. Najednou se zastavíme a uvědomíme si, že se v něm vlastně skoro nic nestalo. Jen jsme pozorovali, koukali a přemýšleli o druhých, chovali jsme se tak, jak se od nás očekávalo. Málokdo prostě vstane z gauče a jde si vlastní cestou. A právě pak se zastavíte a řeknete si: "V čem je problém, proč se mi nelíbí můj život, jak to, že dělám tohle a támhleto?" A opět přemýšlíme.

Dáváme tolik energie k pomlouvání druhých lidí, k jejich soudění, hledáme v nich chyby, potom žárlíme, máme pocit viny, chceme se vymlouvat, abychom ukryli pravdu... Možná to zní přehnaně, když to vše vyložím jen takto, ale pokud si každý z nás uvědomí své myšlenky, určitě tohle děláme. Každý každičký den. Nebudu ukazovat prstem, můžu maximálně uvádět svou zkušenost. Jsme těmito zbytečnostmi přeplácaní a mizí pak naše vnitřní výhody. Ty, které nám nikdo nemůže vzít. Tak teda, co takhle se probudit?

Je to potřeba. Uchopit svůj život vlastníma rukama. Říkejte nahlas doopravdy to, co máte na mysli. To, co nemůžete říct navenek, si neříkejte ani uvnitř sebe. Neříkejte nic, co není pravda, nebo co není užitečné. Absolutní pravda nemusí být vždy krutá a bolestivá. Můžete to udělat soucitně, ale přesto jistě. Když se cítíte přeplácaní všemožnými myšlenkami, podělte se o ně. Prostě je na někoho vychrlte a nezůstávejte sami. Kontakt lidí pomáhá. Víme to každý. Je jen důležité si vybrat ty správné lidi, ale to není zas tak složité.

Nakonec jen něco dodám. Je to asi ta nejdůležitější věta z celého mého článku, proto si jí musíte zapamatovat. Nechte vaše srdce, aby vás vedlo, poslouchejte ho a věřte mu.7 hlasů
Vaše hodnocení