Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chceš si našetřit, ale peníze ti nevydrží dlouho? Nebo snad vůbec nevíš, jak si je vydělat? Existuje mnoho způsobů, jak přijít k penězům, i když ti ještě nebylo 15.

Jak si vydělat a ušetřit, když ti není 15?

Šetřit
zdroj: Thinkstockphotos Šetřit
aktualizováno 03.10.2012, 01:53 | 03.10.2012, 01:21 | Krásná.cz / čtenářka

Chceš si našetřit, ale peníze ti nevydrží dlouho? Nebo snad vůbec nevíš, jak si je vydělat? Existuje mnoho způsobů, jak přijít k penězům, i když ti ještě nebylo 15.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Mariana

www.by-marian.blog.cz

 

Autobus
Ano, i na něm se dá ušetřit. Pokud máš školu blízko, můžeš zkusit chodit pěšky. Myslím, že to neprospěje jen tvé peněžence, ale i tělu. Ale pokud máš školu daleko tak jako já, zkus se řidiče zeptat na měsíční jízdenku.

Svačina
Dostáváš od rodičů každý den peníze na svačinu? A co si třeba doma namazat rohlík a peníze si nechat? Ušetříš tím pár korunek denně, ale může to být mnohdy zdravější než jídlo zakoupené ve školním bufetu.

Placení za známky
Zkus se mamky zeptat na systém placení za známky. Spočívá v tom, že ti rodiče budou za dobré známky penízky dávat a za špatné ty vracet jim. Je to dobrá motivace k učení.

Prodej věcí
Máš plný šatník věcí, které nepotřebuješ, nelíbí se ti nebo ti jsou malé a nemá je po tobě kdo zdědit? Můžeš to vyfotit a zkusit prodat třeba na aukru. Nebo máš výtvarný talent a děláš třeba náušnice, náramky nebo jiné věci? Můžeš je prodávat na blogu založeném pro tento účel. Domluv se s rodiči.

SMS a volání
Posíláš hodně SMSek a rodiče ti odmítli neustále platit kredit? Zkus smskování a volání omezit. Není to lehké, proto můžeš zkusit druhou variantu. Můžeš využít SMS bránu a posílat bezplatně zprávy do všech českých sítí! Nebo si zřiď výhodnější tarif.

Pomoc
Zkus se zeptat v okolí, jestli někdo nepotřebuje s něčím pomáhat, například venčit psa, zrýt záhonek, zalévat květiny... Za menší finanční obnos.

Účetní kniha
Zařiď si malý sešitek a tam si piš všechny tvé výdaje a příjmy. Tak zjistíš, kde nejvíc utrácíš, a můžeš se to pokusit napravit.

Půl kapesného
Řekni si, že vždy alespoň půlku kapesného (vydělaných peněz) dáš do pokladničky a zbytek můžeš utratit. Vyplatí se dát tam alespoň něco než potom nic. Ale musíš tam dát půlku vždy, když něco dostaneš.
 

 Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma, a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Knihy
Nemusíš kupovat každou knihu. na kterou náhodou narazíš na internetu. Zkus se podívat do místní knihovny a tam hledej! Nebo se zajdi zeptat do antikvariátu.

Neutrácet!
Neutrácej za blbosti. Nejdříve si vážně promysli, jestli tu věc vážně potřebuješ. Nebude se potom válet doma v šuplíku s ostatními zapomenutými věcmi?

Nemáš - neutratíš
Nenos u sebe moc peněz. Svádí to k jejich utrácení, veř mi. Nos u sebe vždy jen to, co musíš mít (na autobus) a pak rezervu třeba 20 korun. Kdyby se ti třeba ztratily peníze na autobus nebo kdyby jsi zapomněla svačinu doma.

U mamky je nejlíp
Dej si část peněz k mamce a řekni jí, ať to schová, abys nevěděla, kde peníze jsou, a aby ti je nedávala na blbosti, ale na nějakou praktickou věc.

Pokladnička
Vyber si pokladničku, kterou musíš rozbít, abys ji otevřela. Vážně je to nejlepší. Přece nebudeš rozbíjet pokladničku pokaždé, když budeš mít chuť na něco malého, například na lízátko.

Cíl
Zadej si nějaký cíl, kvůli kterému peníze potřebuješ našetřit. Třeba mobil, notebook, fotoaparát, kameru... S cílem vždy dosáhneš úspěchu snáz.

Dárky
Ani za dárky nemusíš utrácet. Příbuzné stejně nejvíce potěší dárky vlastní výroby.

Dluhy
Ne!!! Když u sebe nemáš peníze, neřeš to tím, že si na danou věc budeš půjčovat. Pak musíš peníze vrátit a někdy i s úrokem.11 hlasů
Vaše hodnocení