Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Asi nikdo nechce na své okolí působit špatně, zvlášť, když jdeš do nového kolektivu, seznámit se s jeho rodiči nebo třeba na pracovní pohovor.

Jak si získat sympatie?

Úsměv
zdroj: Thinkstockphotos Úsměv
aktualizováno 09.06.2017, 00:00 | 09.06.2017, 00:00 |

Asi nikdo nechce na své okolí působit špatně, zvlášť, když jdeš do nového kolektivu, seznámit se s jeho rodiči nebo třeba na pracovní pohovor.

V dnešním článku ti trošku poradíme, jak udělat dobrý dojem a získat si sympatie ostatních.

 

Uvolni se

 

I když je to někdy těžké, tak jednou z nejdůležitějších věcí je být v pohodě a uvolněná. Určitě při prvním setkání s někým novým budeš nervózní, ale zkus to co nejmíň dávat najevo. Ten druhý je na tom většinou velmi podobně jako ty, ale svou nejistotou to určitě nezlepšíš. Naopak když budeš v klidu, tak to snadno přeneseš i na druhého a poté se rychleji naladíte na stejnou vlnu.

 

Usmívej se

 

Úsměv je častokrát podceňovaný a přitom tak důležitý. Může ti to v daný den opravdu slušet, ale když se budeš tvářit mrzutě, tak si stejně žádné sympatie nezískáš. Proto se netvař kysele a upřímně se na lidi usmívej.

 

Oslovuj jménem

 

Jestli jsi v novém kolektivu a chceš si získat sympatie okolí, tak nezapomeň oslovovat jménem. Člověku totiž ze všeho nejmileji zní svoje vlastní jméno a navíc si tímto způsobem nejlépe zapamatuješ jména ostatních.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak působíme na jiné lidi?
Chceš být sympatická? Tak na tohle zapomeň
Jak dát klukovi najevo své sympatie?

 

Ptej se

 

Zeptej se druhého na zájmy, plány do budoucna, školu atd. Pro začátek začni určitě s těmi míň osobními tématy. Tomu druhému by totiž nemuselo být úplně příjemné odpovídat ti, proč už není se svojí bejvalkou nebo kvůli čemu se včera pohádal s rodiči. Také se vyvaruj negativním tématům a spíš začni mluvit o věcech, které jsou druhému nejmilejší.

 

Zdrav ostatní radostným tónem

 

Pozdrav druhého radostným tónem a dáš mu tak najevo, že ho ráda vidíš. Určitě tak zapůsobíš mnohem lépe, než když druhého nesměle pozdravíš a ani se na něj nepodíváš. Každopádně všeho moc škodí, a proto bys ani s tímto neměla moc přehánět, ostatní by to mohli začít brát za otravné.

 

Buď sebevědomá

 

Nechovej se povýšeně, ale ani se často nekritizuj. Když se budeš pořád shazovat a rozhlašovat o sobě, jak jsi ve všem nejhorší, ostatní si to začnou myslet o tobě také. Navíc to může na druhé působit tak, že chceš, aby ti to ostatní vyvraceli a začali tě chválit. Také nesmíš zapomenout na řeč těla, ta je totiž tady docela důležitá. Když budeš shrbená a ramena ti budou směřovat spíše dopředu, působí to na okolí, že se něčeho bojíš nebo, že se stydíš. Proto se zkus hezky narovnat a vyprsit.

 

Článek pro tebe napsala Tery Traganová.0 hlasů
Vaše hodnocení