Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Z vlastní zkušenosti vím, co to je, když si přeješ mazlíčka. A taky na tom není nic špatného. Naučíš se pečovat s láskou o živé tvory, přestaneš být sobecká.

Jaké zvíře se pro tebe hodí?

Agresivní pes
zdroj: isifa.com Agresivní pes
aktualizováno 05.03.2013, 18:20 | 14.10.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Z vlastní zkušenosti vím, co to je, když si přeješ mazlíčka. A taky na tom není nic špatného. Naučíš se pečovat s láskou o živé tvory, přestaneš být sobecká.

morče
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Milovnice zvířat

www.Guinea-pig09.blog.czJsou tu ale tři problémy - jak to říct rodičům, jaké zvířatko si to vlastně chceš koupit a zda se o něj budeš starat. Já ti v tomto článku pomůžu s tím, jaké zvířátko si na základě tvého denního rozvrhu a povahy máš vlastně vybrat.

Máš-li přes den čas
Nejméně pravděpodobná varianta. Bude pro tebe nejvhodnější mazlíček, který stále vyžaduje pozornost. Musíš se mu ale opravdu věnovat, aby netrpěl. A pokud chceš, aby tě měl opravdu rád - možná nejraději z rodiny - budeš se o něj muset z největší části starat ty sama. Nepočítám, když mu dá tvá mamka oběd za tebe, neboť jsi ve škole.

 

soutěž VELKÁ SOUTĚŽ: Vyhrajte 30 000 Kč a žrádlo na rok za jedinou fotku pejska!


Pro tebe by se hodila následující zvířata: pes (malý dům - malý pes), fretka, zakrslý králík (králík je společenské zvíře, ale pokud se mu budeš opravdu poctivě denně věnovat, nepotřebuje partnera. Jestli ne, pak partner je nezbytnost) a kočka. Tyto zvířata budou tvou pozornost opravdu potřebovat. Takže pokud jsi na tom takto a máš-li pevnou vůli, jdi do toho!

Máš čas jen ráno a večer
Tak to má v dnešní době asi každá z nás. Musíš si vybrat takového mazlíčka, kterému se nebudeš muset věnovat přes den, ale právě ráno a večer.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Hodí se pro tebe následující zvířátka: kanárek, andulka, zebřička, korela (ptáčky po dvou a více - bylo by jim smutno a utrápili by se), morčata (dvě a víc) a křeček - ten přes den spí a večer předvádí úžasné kousky. Akorát v noci bys ho měla přestěhovat z pokoje a ráno ho tam zase vrátit - budil by tě.

Čas nemáš vůbec
Tak v tomto případě bude nejlepší alternativou si žádné zvíře nekupovat. Pokud ale přesto toužíš po užitečnosti, budou pro tebe nejlepší možností akvarijní rybky. S těmi nemusíš chodit na procházky, venčit je, ani si s nimi hrát. Musíš jim jen vhodně zařídit akvárium, krmit je a akvárko čistit.

Doufám, že jsem ti s výběrem zvířátka pomohla a pevně doufám, že si nějaké koupíš. Píšu jen o těch zvířatech, se kterými mám zkušenosti, abych ti neporadila nějakou hloupost.

A upozornění - do 15 let bez doprovodu rodičů ti zvířátko v petshopu neprodají.12 hlasů
Vaše hodnocení