Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dneska je vše naopak - staré babičky si užívají důchodu a lebedí si, kdežto mladé dívky jsou kreativní a tvořivé a neváhají se pustit do něčeho nového. Já jsem taky taková, a co můžu, ráda vytvořím.

Kabelky z papíru jsou originální a prostě super

Papírová kabelka
zdroj: Krásná.cz / čtenářka Papírová kabelka
aktualizováno 08.08.2012, 00:00 | 08.08.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Dneska je vše naopak - staré babičky si užívají důchodu a lebedí si, kdežto mladé dívky jsou kreativní a tvořivé a neváhají se pustit do něčeho nového. Já jsem taky taková, a co můžu, ráda vytvořím.

Kdo ještě neznáte papírové kabelky, dovolte mi vás  s nimi seznámit. Po jejich objevení, jsem se od nich ještě nedokázala odtrhnout a stále je tvořím. Pokusím se vás s tímto mým koníčkem více seznámit.

Velice mě upoutalo video amerického obchodu s papírovými kabelkami. Takto by měla kabelka po dokončení vypadat.
Tyto kabelky jsou oblíbenou metodou v Americe. Jsou tam proslulí návrháři, kteří vlastní několik kvalitních obchodů, dokonce pouze s věcmi z papíru. Například Candy Wrapper. Kabelky jsou samozřejmostí, tím je vyplněna většina část obchodu, zbytek tvoří ale i alba na fotografie, nebo bižuterie, čelenky, boty!

Proč je tato technika tak proslulá? Je to totální originalita a především se zjistilo, že výroba věcí z papíru neuvěřitelně šetří životní prostředí! Stále se nacházejí nové ženy a slečny, které tyto papírové věci vyhledávají a pořizují si je i přes jejich vysokou cenu. Totiž pravá cena amerických bot a kabelek z papíru se v přepočtu na naše peníze pohybuje okolo dvou tisíc.

 

Papírová kabelka
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)

 

Ovšem dnes už u nás tyto věci také seženete a levněji, například na fler.cz. Zajímavostí je, že i přes jejich papírový materiál se kabely na dešti, ani při dotyku s vodou nerozpadnou. Chrání je speciální obal. (Při domácí výrobě to je izolepa.)

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma, a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text, který bude dlouhý zhruba jednu normostranu, zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Celé vytvoření toho nejmenšího psaníčka mi při prvním pokusu zabralo asi 30 hodin.

Dalším důvodem jejich vzniku je originalita. Dvě kabelky nikdy nebudou stejné. Každá je jiná. Je tedy nepravděpodobné, že byste narazili na někoho, kdo by měl tu samou, co vy.

Taková drahá kabelka může vlastně vzniknout z nulové investice do materiálu. Stačí starý papír, nebo noviny, izolepa, nůžky, zip, jehla a nit.

Návod, jak kabelku vytvořit podle Candyho Wrapera:Obě kabelky na fotkách jsou mé výroby.35 hlasů
Vaše hodnocení