Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ne vždy dopadá vše podle našich představ.

Lék na zlomené srdce

Smutek
zdroj: Thinkstockphotos Smutek
aktualizováno 25.08.2014, 00:00 | 25.08.2014, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Ne vždy dopadá vše podle našich představ.

Někdy dojde k omylu a Amorův šíp bude střelen jen do jednoho z vás. Jak se vyrovnat se zlomeným srdcem? Co dělat? Jak zahojit rány?

 

Nejlepší lékem se říká, že je ČAS – ano, čas všechny rány zahojí, ale někdy to trvá týden, jindy i roky. Nemůžeš ztrácet čas seděním se sluchátky v uších a koukáním na fotky vás dvou, tak nic nezažiješ, nikam se neposuneš a čas zahojení se bude jen stále oddalovat.

 

Vyjdi ven

 

Jdi mezi lidi, seznam se, podnikni něco zábavného, projdi se na čerstvém vzduchu, pročisti si hlavu. Uklidňující procházka tě pohladí po duši, uvidíš.

 

Bav se

 

Přestaň se schovávat a jdi na koncert, na diskotéku nebo do baru za kamarády na chlastačku. Odreaguj se, na chvíli zapomeň. Hlavně něco dělej!

 

Najdi si čas na kamarádky

 

Největší oporou ti teď musí být kamarádky, které ti stojí po boku v dobrém i zlém, ale co takhle vyrazit ven i s nějakou svou starou kamarádkou, kterou už jsi nějaký ten pátek neviděla? Společně zavzpomínáte, řeč jistě nebude stát, a když ji o problému neřekneš, tak dokonce na chvíli odvedeš myšlenky někam, kde ti HO nikdo a nic nebude připomínat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Smutný příběh: Bulimička Helena (15) neunesla rozchod! Oběsila se v lese

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak se vyrovnáváte s rozchodem?

Zlomené srdce – pravda nebo mýtus?

 

Udělej něco pro sebe

 

Zajdi si na kosmetiku, pedikúru ... Navštiv kadeřnici a změň střih a barvu vlasů nebo si kup něco nového na sebe, obnov šatník a při nákupech se pobav s kamarádkou. Jistě ti to udělá radost. S tvým novým vnějším já, přijde i tvé nové vnitřní já. Ostatní tě uvidí jinak a ty budeš moci začít nanovo.

 

Splň si cíl či sen

 

Už dlouho něco stále odkládáš? Nemělas dosud čas na své plány do budoucna? Teď se do toho naplno pusť. Začni cvičit (navštěvuj fitko), abys měla konečně vysněnou postavu. Přihlas se do nového kroužku a odstartuj hvězdnou kariéru v oboru, který tě baví.

 

Knížky, filmy, písničky, blog…

 

Jak v knížkách, tak i ve filmech a na blog.cz můžeš hledat vhodný únik z reality.

 

Pauza od všech kluků

 

Asi si říkáš, že dokud se nepřemiluješ, tak tvá láska k němu nevyprchá, ale zkus se s čistou hlavou zamyslet. Opravdu je to dobrý nápad, když jsi teď naštvaná na všechny kluky světa? Dej si chvíli pauzu, a pak si zase můžeš vyrazit užívat na lov a seznámit se.

 

Nic si nevyčítej!

 

Nejhorší věc, kterou můžeš udělat, je všechno začít házet na sebe. Nic si nevyčítej, nedumej nad tím, cos dělala špatně. Protože žádný kluk na světě ti nestojí za to, aby ses neměla ráda! Vždyť ty se znáš nejlépe, na sebe se můžeš spolehnout, sobě věříš na 100% - to ty jsi tvá nejlepší kámoška, tak se neponižuj.

 

Zbav se vzteku!

 

Křič, trhej, mačkej, bij, žer, zdrhej, nadávej … ale vše dělej někde, kde nikomu neublížíš. Mohla bys později litovat. Raději se schovej někam na pole, do sklepa nebo do parku.

 

Nedoufej, že se vrátí!

 

Musíš se naučit počítat i s tím, že si i neuvědomí, o co vlastně přišel. Že se nedoučkáš happy endu s ním a později pochopíš, že to takhle vlastně mělo být. A pokud mě stále nechápeš, tak si pusť film "Až tak moc tě nežere".

 

 

Článek pro tebe napsala blogerka M.V. z blogu markytka852.blog.cz.5 hlasů
Vaše hodnocení