Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Před nedávnou dobou jsem navštívila Londýn. A jelikož v sobě mám spoustu zážitků a emocí, rozhodla jsem se, že se pokusím sepsat je.

LONDÝN: Cestovatelské rady a tipy

Cestování
zdroj: Thinkstockphotos Cestování
aktualizováno 21.04.2017, 00:00 | 21.04.2017, 00:00 |

Před nedávnou dobou jsem navštívila Londýn. A jelikož v sobě mám spoustu zážitků a emocí, rozhodla jsem se, že se pokusím sepsat je.

Jako každá dívka i já ocením spoustu dobrých rad co se týče cestování, a i když je to klišé, čím víc informací, tím lépe.


1. ANGLIČTINA - Snad jako každý i já musím zmínit - Angličané chápou, že nejsi místní a neukamenují tě za chybu. Proto
se vůbec neboj mluvit, přece jsi tam jen jednou a radši říct chybu, než se pak doma litovat, že jsi pomalu neřekla ani hello.


2. NAKUPOVÁNÍ
- Tento tip je spíše pro děvčata - Ano, Londýn je na naše české poměry drahý. Já jsem ovšem dobře nakoupila v proslulém Primarku, takže pokud místo suvenýrů radši přivezeš nějaké pěkné tričko, dá se zde pořídít za 2.50 liber.


Co se zmíněných suvenýrů týče, dají se pořídít za cenu okolo 2-5 liber. (Za tuto cenu pořídíš například hrnečky,penálky.)
Jak tomu ale bývá,dokáže se cena vyšplhat i na 12 liber. (Zlatý Big Ben)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak chránit svou pokožku během cestování
Cestování s malou kabelkou? Ano, i to je možné!
10 nejdůležitějších aplikací pro všechny CESTOVATELKY


3. PAMÁTKY - Nakupování je sice pěkná věc, ale přece jednou svým dětem nebudeme vyprávět o tom, co jsme si pořídili. Koneckonců si to pravděpodobně asi nebudeme ani pamatovat. Opět se budu opakovat, ale Londýn je dražší, za London Eye zaplatíš zhruba 20 liber. Takové národní muzeum ale navštívíš zcela zdarma, takže pokud jsi fanouškem umění, rozhodně doporučuji.

 

4. OBLEČENÍ - Mně osobně každý strašil s tím, že v Londýně nezandám deštník. Pravda je ale jiná! Samozřejmě, že tam prší, ale v době mého pobytu jsme chodili pouze v mikinách. To třeba v Edinburghu jsme opravdu slunce moc neviděli. Jak se říká, v Londýně ti není nikdy normálně, takže určitě přibalit i teplejší oblečení.5. CESTA - Já jsem do Anglie cestovala autobusem, takže moje jediná rada zní - TEPLÁKY, TEPLÁKY, TEPLÁKY! Věř mi,že těch x hodin v autobuse v džínách prostě nedáš. Nezbytnou součástí je samozřejmě deka, polštář a hromada jídla. Nezapomeň si sluchátka, stanou se tvým nejlepším kamarádem.


Doufám,že se ti alespoň trošičku článek líbil a něco ti předal.

 

Článek pro tebe napsala Lucie Procházková.0 hlasů
Vaše hodnocení