Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tipy pro vlasovou péči a styling pro každý den.

Manuál pro krásné vlasy

aktualizováno 22.05.2012, 00:00 | 22.05.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Tipy pro vlasovou péči a styling pro každý den.

Veronika Gurová

www.pro-krasne-a-zdrave-vlasy.blog.cz


Základem péče o vlasy je kvalitní šampon doplněný kondicionérem vhodným pro každodenní použití. Následuje vlasová kúra, kterou je ideální používat jednou týdně. Čím větší péči věnuješ svým vlasům během mytí, tím snadnější bude vytvořit konečný výsledek, se kterým budeš spokojená.

Proč bys měla používat vlasovou kosmetiku jedné řady a jaké výhody ti to přinese?
Vždy bys měla dbát na to, aby šampon a kondicionér byly ze stejné produktové řady. Je to proto, že všechny přípravky dané vlasové kolekce jsou vyvinuty speciálně na míru určitému typu vlasů, navzájem se doplňují a právě jejich kombinací dosáhnete maximálního efektu.

Mám používat kondicionér po každém mytí?

Frekvence používání kondicionéru závisí na typu vlasů a míře jejich poškození.Pokud máš poškozené,nebo delší vlasy,kondicionér bys měla použít po každém mytí.Předcházíš tak mechanickému poškození vlasů při jejich rozčesávání a následné úpravě.

 


Mastí a zatěžují kondicionéry vlasy?
Pokud používáš kondicionér, který je určený právě tvým vlasům, neměl by tvoje vlasy zatěžovat ani mastit. Toto tvrzení bylo dokázáno různými testy různých výrobků na různých typech vlasů.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Máš-li smíšený typ vlasů, tedy mastnější pokožku hlavy a zároveň suché konečky vlasů, měla bys používat kondicionér pouze na konečky vlasů.

Mám použít ještě vlasovou kúru, když už jsem použila kondicionér?
Ano, můžeš si nechat vlasy hýčkat pečující kúrou i potom, co jsi použila kondicionér. Platí to zejména v případech, kdy jsou tvé vlasy velmi suché a poškozené. Vlasům tak dopřej maximální péči a nezbytnou regeneraci.

Může se stát, že své vlasy předávkuju péčí?

Stává se to hlavně v případě, že jsou tvé vlasy jemné. Pokud použiješ příliš mnoho pečujících produktů, vlasy tak mohou být zplihlé a snadněji se mastit. Při vývoji pečujících výrobků je proto vždy nutné najít rovnováhu mezi množstvím pečujících látek tak, aby vlasy nezatěžovaly, ale aby jim dodávaly optimální péči.6 hlasů
Vaše hodnocení