Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V tomto článku ti poradím, jak mít ten správný hvězdný pokoj a přidám nějaké pokoje hvězd.

Měj pokoj jako star!

Pokoj
zdroj: Krásná.cz / čtenářka Pokoj
aktualizováno 05.07.2011, 00:13 | 05.07.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

V tomto článku ti poradím, jak mít ten správný hvězdný pokoj a přidám nějaké pokoje hvězd.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Carolinne

www.xoxo-kfashion.blog.cz
 Každá z nás, když sleduje filmy nebo seriály, by si přála mít pokoj jako hlavní hrdinka. Ale to přeci nejsou skutečné pokoje v domě, jsou to jenom části pokojů v ateliérech, na kterých zapracovali designéři. Ale my normální si musíme pokoj zařídit podle sebe, a to ještě tak, aby nám vydržel několik let, jelikož každý nemá na to ho měnit každý rok. Ale i ty si můžeš zařídit pokoj jako hvězda s malou pomocí časopisů, doplňků, starých látek a tak dále! A já se ti pokusím pomoct!

Barva pokoje
Nejdůležitější je vybrat barvu pokoje. Uvědom si, že barva je celkem drahá a musíš si vybrat barvu, kterou máš ráda už delší dobu a víš, že tě za rok, dva neomrzí. Máš domácího mazlíčka? I na něm záleží, jakou barvu zvolíš! Nesmíš si vybrat světlou, pokud pouští chlupy, nebo leží často u zdi. Bude pak špinavá. Věř mi, znám to.

Barvy které doporučuji:
- stříbrně natřené zdi
- fialová, tmavě růžová
- pastelové odstíny

Dekorace na zdi
Na zeď si můžeš nakreslit (pokud jsi tvůrčí) hvězdičky, čárky, kytičky, kolečka, prostě všechno možné! Je jenom na tobě, kolik vypustíš fantazie. Nezapomeň, že to musí ladit a nesmíš to přeplácat či pokazit. Pokud ale kreslit naprosto neumíš, máš totálně levé ruce, kup si tapety! Určitě najdeš nějaké stylové, takové, které tobě budou vyhovovat. Můžeš zkusit i samolepící dekorace na zeď.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Postel
Pokud máš velkou postel, máš vyhráno! Jestli ale ne, s tím nic nenaděláš. Pořid si moskytiéru, barvu, která ladí se zbytkem pokoje. Musíš ji ale často prát. Pokud jsi alergik, nedoporučuji ti ji. Obrovské deky přehozené přes postel jsou taky velmi pěkné. Ukryješ tak (neustlané) neuspořádané peřiny, překryješ hrbolky a tvoje postel bude vypadat uklizeně :-)

Pěkné jsou i polštáře v různých tvarech, barvách, s výšivkami... V některých obchodech je seženeš za příznivé ceny. Pokud chceš, aby tvůj pokoj vypadal doopravdy hvězdně, nekupuj si polštáře s dětskými pohádkami.

TIP: Pokud máš doma jedině polštářky s Krtečkem, Patem & Matem a podobně, odstřihni povlak. Polštářek si nech a kup si jiný, nebo si vyrob vlastní povlak! Ten na to potom navleč a sešij! Nejdřív se ale zeptej mamky :-)

Podlaha

Pokud máš dřevěnou podlahu, nakup si, nebo se zeptej mamky, jestli nemá nějaké nepotřebné koberce. Pokud to budou takové tenčí, můžeš si z nich vystřihnout třeba obrovskou hvězdu :-) Ale u koberce to nebude tak jednoduché. Pokud je koberec s Dalmatiny (opět jsme u pohádek), budeš to muset vydržet, nebo se zeptat rodičů, jestli ti nechtějí nový koberec koupit. Jinak máš smůlu!

Pro inspiraci ti přináším fotky pokojů celebrit (ať jejich osobní, nebo v seriálech a filmech).

Pokoj Bridgit Mendler neboli Teddy Duncan, kterou hraje v seriálu Hodně štěstí, Charlie. Tady můžete vidět její seriálový pokoj. Zaměřte se na tu postel ♥.

Pokoj
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)

 21 hlasů
Vaše hodnocení