Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Poslední dobou narážím na stále více párů, kterým je pouhých 12 nebo 13 let, a už si facebookové profily píší zprávy o tom, jak jeden druhého miluje. Je to láska, nebo hloupost?

Milovat ve 12 letech? Láska kvete v každém věku, ale..

Teenageři s notebookem
zdroj: Thinkstockphotos Teenageři s notebookem
aktualizováno 07.08.2012, 16:29 | 07.08.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Poslední dobou narážím na stále více párů, kterým je pouhých 12 nebo 13 let, a už si facebookové profily píší zprávy o tom, jak jeden druhého miluje. Je to láska, nebo hloupost?

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Lady Nik

www.lady-nik.blog.cz


Jako každý den jsem šla i dnes zkouknout Facebook, podívat se na nové fotky přátel, na zprávy. Narazila jsem na jednu asi dvanáctiletou holku, která byla ve vztahu s o rok starším klukem. Jasně, zamilovat se můžeme v každém věku, ale opravdu je normální hádat se o tom, kdo koho miluje víc, když si pomalu nedali ani pusu?

Většina z nás se zamilovala už ve školce. Ale tehdy to bylo o něčem jiném – měli jsme svůj vlastní svět, při procházkách jsme se drželi za ručku, při kreslení si půjčovali pastelky. Ale od té doby, co existuje Facebook, se chtějí holky klukům pořád víc líbit – kdysi chození ven s kamarády vystřídalo focení s make-upem a vycpanou podprsenkou, hraní míčových her vystrnadil nevyzpytatelný internet. Už v útlém věku děti objevují porno stránky, a protože je rodiče vůbec nekontrolují, surfují si tam, co se jim zlíbí. Ale zpátky k tématu.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma, a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text, který bude dlouhý zhruba jednu normostranu, zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Téměř "malá“, dvanáctiletá děcka, která by si měly naplno užívat dětství, sedí u Facebooku a hromadně si přidávají přátele. Když se do sebe dva takoví vrstevníci zamilují, řekneme si: "Jé, jak roztomilá, dětská láska.“

Ona to dětská láska v takovém věku je, ale jak všichni víme, s moderními dětmi to jde k šípku. Holky vypadají na 16 a kluci se baví o tom, kdo koho "přefiknul“. Ano, přijít o panenství dřív, než je zákonem povoleno, už je normální. Kdo nezná úsloví: "Do 15 můžeš, od 15 musíš,“ není IN. A tak je to i s láskou.

V dnešní době už je normální říct v 6. třídě klukovi, že ho miluješ, i když ho znáš třeba jen týden a chodíš s ním dva dny. Líbí se mi, chodíme spolu = miluju ho!

Holky, je sice hezké, že jste zamilované a máte kluky, ale opravdu je třeba opěvovat se navzájem tak silnými slovy, když pořádně ani nevíte, co to slovo znamená a co obnáší?48 hlasů
Vaše hodnocení