Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Svoje první tetování jsem si nechala udělat v 21 letech. Pár let zpátky jsem si vždycky pohrávala s myšlenkou, že chci tetování, ale nikdy na to nedošlo. Nebyla jsem o tom dostatečně přesvědčená, ale tento rok to bylo jinak. Věděla jsem, že o teto...

Moje první tetování + tipy a rady

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 31.10.2016, 00:00 | 31.10.2016, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Svoje první tetování jsem si nechala udělat v 21 letech. Pár let zpátky jsem si vždycky pohrávala s myšlenkou, že chci tetování, ale nikdy na to nedošlo. Nebyla jsem o tom dostatečně přesvědčená, ale tento rok to bylo jinak. Věděla jsem, že o tetování stojím a hned jsem si hledala tatéra.

Rada 1. – Tetování si nenechej nikdy dělat jenom proto, že ho mají všichni nebo naopak z trucu. Důležité je si ujasnit proč tetování chceš a jaký pro tebe bude mít význam. Já jsem si už imaginárně nechala na tělo vytetovat hvězdičky, kytičky, ale teď s odstupem času vím, že ani jedna těch věcí by pro mě nic neznamenala.

Rada 2. – Ač se to nezdá, důležité je kde si tetování necháš na těle vytetovat. Můžeš si říct, že jsme v moderní době a tetování je vlastně normální. Ale nezapomínej, že stále jsou lidé, kterým to vadí. Já si nechala potetovat předloktí. V mojí práci to nikomu nevadí (zatím), ale setkala jsem se s tím, že i na brigádě v kině lidem vadilo, když měl kluk potetovaný krk. Proto je potřeba myslet i na budoucnost co bys případně chtěla dělat za práci.

Když už víme co, kam a proč si chceme vytetovat je nutné si najít tatéra. Já dala na doporučení známých a recenzí na internetu. A pamatuj, na tatérovi se nesmí šetřit – vždycky se to odrazí na tvém tetování.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vše o tetování, jak probíhá a bolí?

DIY fotonávod: Dočasné tetování

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Tetování pro páry. Ano nebo ne?

Tak tatéra jsem měla, datum dohodnutý taky a nadešel den D. No co si budeme povídat, bála jsem se. Netušila jsem, co budu cítit. Ale moc jsem se těšila. Jako první mi tatér oholil dané místo, vydezinfikoval a udělal obtisk motivu. Můj motiv byl obrys kočičky. A šlo se na věc! Jelikož jsem měla jen malý obrys tak bolest byla naprosto minimální. Ale tím v žádném případě netvrdím, že tetování nebolí. Bolí je to zásah do kůže a ten kdo tvrdí, že nebolí tak jen frajeří. Velký rozdíl je pokud se jedná o malé tetování nebo motiv přes celá záda.

Důležitá je taky starost o tetování. Správný tatér ti dokončené tetování ihned namaže a zalepí folií. Mě tetování i trochu krvácelo a bylo zarudlé. Bylo mi doporučené, abych si koupila antibakteriální mýdlo a speciální mastičku co urychluje hojení ran. Tetování se zahojí zhruba do 14 dnů, ale je potřeba dbát pokynů co ti tatér řekne. Co se týče ceny, tak ty nejmenší motivy se pohybují okolo 1000-1500 Kč. Pak to závisí na velikosti, obtížnosti. Vše závisí na domluvě.

1
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)

2
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)

Pokud máš o tetování zájem, ale rodiče to nechtějí dovolit, nebo jenom nemáš 100% přesvědčení tak můžeš vyzkoušet bezbolestnou variantu, která je teda jenom na chvíli, ale pro ten pocit to za zkoušku stojí. A to je tetování Henou. :-)

PS: Pokud jednou s tetováním začneš bude těžké zůstat jen u jednoho ;)

Článek pro tebe napsala autorka blogu
littlediary22.blogspot.cz.0 hlasů
Vaše hodnocení