Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Která žena by nechtěla mít krásné, dlouhé, lesklé a celkově zdravé vlasy? Bohužel tomu tak často není.

MYTÍ VLASŮ: Co ti pomůže a co vlasy naopak zničí?

Vlasy - 1
zdroj: Thinkstockphotos Vlasy - 1
aktualizováno 22.04.2014, 00:00 | 22.04.2014, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Která žena by nechtěla mít krásné, dlouhé, lesklé a celkově zdravé vlasy? Bohužel tomu tak často není.

 Já se dnes zaměřím na mytí vlasů. Jen bych na začátek chtěla říct, že se to týká především kudrnatých vlasů. Ale to neznamená, že se holkám s vlasy jako dráty nebude tento článek hodit.

 

Je dobré mýt si vlasy více jak dvakrát? Určitě ne! Pokud si myješ vlasy aspoň 2x týdně (a máš je suché nebo normální), tak ti stačí jedna nebo dvě várky šamponu. Víc opravdu jen výjimečně (třeba kvůli delší nemoci apod.). I kdybys používala přírodní šampon (který je samozřejmě lepší než ten z drogerií), tak to může být škodlivé. Lepší je mýt si vlasy každý (druhý) den s trochou šamponu.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Outfit MĚSÍCE: Neboj se béžové!
Brandnooz box a jeho dubnové vydání!
ROZHOVOR: Život podle Lucie


A co rozčesávání vlasů? Mokré nebo suché? Pro kudrnaté: Rozhodně mokré! Nebudou ti tolik vypadávat a rozčešeš je lépe! Pro rovné: Mokré v žádném případně. Při mytí si je rychle přelízni, ale na pořádné pročesání čekej na suché vlasy.


Kondicionér, nebo bez něj? Masky, balzámy - všechno tvé vlasy přivítají (zvláště ty zničené!). Proto to neber jako zbytečné sra*ky, které ti vezmou peníze. Jen je důležité, aby se jednalo o přírodní balzámy.


Délka působení šamponu a balzámu... Šampon nemusíš nechat působit! Nepomůže ti to. Zbytečná ztráta času. Zatímco co kondicionér si ve vlasech nech tak dlouho, jak se na obalu píše. Většinou to jsou 3 minuty, ale občas pár minut navíc neuškodí.

 

TIP!: Pokud jsi ve sprše a máš balzám, který působí deset minut, tak klidně ze sprchy vylez - za tu dobu toho dost uděláš.

 

Článek pro tebe napsala blogerka Nany z blogu krasna-sluchatka.blog.cz.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

 

Napiš nám článek na jakékoliv téma, a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.5 hlasů
Vaše hodnocení