Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Láska - nejkrásnější a nejbolestivější pocit, který znám. Každá dívka ho jistě zažila a nejedna kvůli němu prolila slzy. Ať již kvůli rozchodu, zrady ,či smrti. Mladé dívky však zažívají jinou bolest, která pro ně bývá strašlivá.

Na neopětovanou lásku zkus zapomenout

aktualizováno 25.01.2012, 00:00 | 25.01.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Láska - nejkrásnější a nejbolestivější pocit, který znám. Každá dívka ho jistě zažila a nejedna kvůli němu prolila slzy. Ať již kvůli rozchodu, zrady ,či smrti. Mladé dívky však zažívají jinou bolest, která pro ně bývá strašlivá.

  Fanta Light

www.fantalight-cd.blog.czŘíká se, že první láska je nejkrásnější. Záleží však na situaci a na úhlu pohledu. Pro třináctiletou dívku, která se zakoukala do kluka, který ji přehlíží, to bude jistě zklamání a noci prolité slzami…

Také ses zamilovala, ale tvá láska není opětovaná? V tom případě tě to jistě bolí. Znám to. Všechny mé lásky, které jsem já sama prožila, byly zklamáním a rozhodně jich nebylo málo. Vždy když jsem objevila potenciálního kluka, buď se o mě vůbec nezajímal, nebo (a to bylo horší) jsem si s ním skvěle rozuměla jako s nikým a přesto z toho nic nevzniklo. Proč?

Chyba nebyla na ničí straně, jen jsem pro něho nebyla ta "pravá“, nebo jsme se viděli celkem necelý měsíc a již se neuvidíme.

Netvrdím, že když jsem prožila několik lásek, jsem skvěle obrněná, ale zjistila jsem několik věcí,které mi pomohly zmírnit bolest a částečně zapomenout. Člověk si totiž nevybírá, kdy a do koho se zamiluje. Připomíná ti to něco? Pak čti dál a možná ti poradím…

Jak dlouho jste se viděli

 

Pokud nemáš smůlu jako já, že prožíváš lásku na první pohled, pak bude pro tebe jistě snazší zapomenout na někoho, koho znáš pár dní, než na toho, s kým jsi trávila čas měsíc. Ale i krátký čas může pro tebe znamenat víc, než si myslíš…

Zjisti stav věci
 

Nejdřív zjisti, jestli tě skutečně nechce. Dělá nějaká gesta, o kterých si myslíš, že ti mají dát najevo, že tě chce? Nebo snad ti to řekla vaše společná kamarádka? Ovšem pozor, aby ses neshodila.

Je snadné se zeptat: "Miluješ mě?“ ale těžko vysvětlovat, že ho nechceš uhnat. Pokud ho miluješ a bojíš se, že bys špatně nesla zápornou odpověď, raději se zeptej přes sociální sítě. Není to férové, ale alespoň před ním pak nebudeš zaražená, nezačneš brečet a podobně. Pokud ti dává gesta, zeptej se přímo na ně. Sama jsem neměla tu čest to vyzkoušet, ale připadá mi to dobré.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Rozhodně ale nikdy nedávej tuhle možnost kamarádce, aby to napsala za tebe, pokud se bojíš. U mě to dopadlo, že napsala: "Chceš se mnou chodit?“ Navíc mě ale nejde o chození jako takové, ale spíše o to, aby mě měl rád… Pokud ti odpoví, že ne, zeptej se sama sebe – zvládneš s ním pouze kamarádit, nebo ne? Pokud ano, napiš mu, že ti to nevadí a jak nechceš přijít o jeho přátelství, protože si s ním tak skvěle rozumíš. Nezapomeň dodat, že se nebudeš o nic pokoušet, neboť akceptuješ jeho rozhodnutí. U mě to fungovalo. Hlavně to poté dodržuj a vážně se o nic nepokoušej. Zbytečně ztratíš i to přátelství.

Zbav se ho


Nejlepší možnost, jaká může existovat je záporný vztah. Nemá tě rád, má na tebe poznámky a zesměšňuje tě. Možná to přeháním, ale i do takových kluků se holka může zamilovat. Tohle se mi ještě nestalo, ale s kamarádkou se rozešel kuk a dost jí to vzalo. Podle ní jí pomohlo, že myslela na vše špatné, co jí udělal, na jeho chyby a špatné vlastnosti. Zkus to i ty. Nemysli na to, jak bys ho změnila, mysli na to, jak moc je špatný.

Chceš kamaráda

Jedna z důležitých věcí, proč na něho myslíš a nemůžeš zapomenout, je váš vzájemný vztah. Zakoukala ses do něho, aniž o tobě ví a ignoruje tě? Nebude to snadné, ale pokud ho nevidíš denně a máš možnost se mu vyhýbat, bude to snadné. U spolužáka to je horší. Můžeš pak dopadnout jako já a po celý rok tiše na něho civět, neboť jsem mu byla ukradená a navíc chodil s jinou.

Někdy se však může stát, že si skvěle rozumíte. Mezi vámi je přátelství, ale z tvé strany přece jenom něco víc. Píšete si, setkáváte se, a když potřebuješ pomoc, je tu pro tebe a nezklame tě. Doprovodí tě domů, když jste spolu, máte pořád o čem mluvit a máte i podobné zájmy. Skoro by se dalo říct, že o tebe stojí, ale ty víš, že chce jinou. V takovém případě váhám i já. Chci vlastně na něho zapomenout, nebo chci prožít ty nádherné chvíle s ním, i když to poté také bolí? To záleží na tobě.

Jeho bydliště a škola

Jedna z důležitých věcí, která ovlivní, jak dlouho tě bude "ovládat“. Bydlí ve stejném městě? Pak je možné, že se uvidíte i několikrát za měsíc. Nemusí to být jen tím, že se ho snažíš potkat, ale i obyčejný nákup může zavinit, že se uvidíte a dáte do řeči. Já měla to štěstí, že většina kluků bydlela dost daleko ode mě, takže jsme se nepotkávali ani náhodou, ale o tobě tohle platit nemusí.

To samé platí i pro školu. Jestli chodí do stejné jako ty (v nejhorším sdílíte stejnou třídu), bude to velký problém. Možná si to neuvědomuješ, ale škola je místo, kde trávíš nejvíce času, hned za tvým domovem. Zde je největší šance, že se uvidíte a tedy jen tak tvá láska nezmizí. Leda bys přestoupila na novou školu… Jedinou nadějí pro tebe jsou prázdniny.

Pokud nesdílíte školu jako takovou, ale pouze město, je to velmi snadné. Stačí se té jeho vyhýbat a zbytečně ho nevyhledávat. Pokud ale dojíždíte stejným dopravním  prostředkem, můžeš ho změnit a jezdit v jiný čas, pokud to jde.

Znič důkazy

Další důležitá věc jsou vzpomínky. Ano, je nádherné se dívat na jeho fotku (pokud ji máš), dívat se na jeho profil, psát si s ním a podobně. Čím častěji to však budeš dělat, tím více na něho budeš myslet. Ale pokud chceš zapomenout, je tohle ten nejhorší způsob. Každé jeho slovo, které ti napíše na ICQ, vyvolá u tebe úsměv, ale večer ulehneš se slzami, pokud se zmíní, že má nějakou holku… Pokud se chceš zbavit takovéto bolesti, znič veškeré důkazy a kontakty, které na něho máš, i další hmotné vzpomínky.

Dal ti dárek? Šup s ním do koše. Dále si ho musíš odstranit z přátel na Facebooku. Poslední pohled na jeho fotky a pak sbohem. To samé udělej i jinde – máš ho na ICQ či skypu? Smaž ho! Jeho číslo máš v mobilu? Totéž! Bude tě to lákat mu zavolat, napsat, zeptat se ho, jak se má, setkat se s ním… Pokud víš, že i kdyby o tebe měl zájem, nevyšlo by to, nepodléhej takovému pokušení. Nemusí tě čekat nic dobrého, naopak.

Dívej se kolem sebe

Někdo zapomene rychle a platí na něho „sejde z očí, sejde z mysli“. Pokud však jsi stejná jako já a i bez kontaktu vzpomínáš a myslíš na to, jaké by to mohlo být, klidně i několik měsíců, bude to těžké. Rozhodně se vyplatí mít ale otevřené oči hledat novou "kořist“, jak ráda říkám. Nikdy nevíš, kde někoho potkáš a může to být kdekoliv – v autobuse, nový spolužák, při nakupování, na táboře či nějaký výměnný pobyt. A kdo ví, třeba to tentokráte vyjde a hlavně – na starou lásku zapomeneš nejlépe, pokud se objeví nová. Když se totiž ohlédnu zpátky, asi bych již nezvládla dát jim ani pusu…

Co říci na závěr? Nevzdávej se. Moje mamka říká – nehledej ho, objeví se, když to budeš nejméně čekat, a má pravdu. Sice to zatím ještě u mě nevyšlo, ale třeba ta další…7 hlasů
Vaše hodnocení