Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Poznáváš se v téhle větě: “Proč neumím chodit v těch krásných podpatcích?“ Pokud ano, tak nemusíš být smutná, nejsi totiž sama.

Nauč se chodit na podpatcích: Není to těžké!

aktualizováno 10.06.2012, 00:00 | 10.06.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Poznáváš se v téhle větě: “Proč neumím chodit v těch krásných podpatcích?“ Pokud ano, tak nemusíš být smutná, nejsi totiž sama.

Hodně holek si radši vezme tenisky, protože se bojí, že se někde zaseknou podpatkem, který se ulomí, nebo prostě spadnou. Ale tyhle starosti jsou většinou zbytečné (ale jsou případy, kdy i ty nejlepší spadnou kvůli podpatkům a podlehnou gravitaci), protože když se budeš řídit těmito pravidly, žádná katastrofa se nestane.

Tipy pro chůzí na podpatcích

Výběr bot

Může se zdát, že menší podpatek (nehledě na to, že malé podpatky nejsou moc pohledné) bez platformy jsou lepší, ale to je lež. Malý podpatek ve vás vzbuzuje pocit bezpečí, a to je špatně! Vždy si musíte dávat pozor (hlavně v centru Prahy, ale i dalších měst) na cestu, protože nikdy nevíte, co vás čeká. Ale zase si pro začátek neberte dvaceticentimetrové podpatky.

Na malé platformičce je chůze pohodlnější, protože tím se zmenšuje výška podpatku (je to znát při chůzi). Na začátek si zkuste vybrat boty, které obepínají větší část nohy a nártu. Chůze v takových botách je příjemnější a noha se vám tolik neviklá. Dobrý výběr na začátek jsou kozačky s tlustějším podpatkem, ale prosím nepařte se v nich v letních měsících. A dostaly jsme se k tloušťce podpatku. Zkuste spíš tlustější podpatek a nejlepší výběr vůbec budou boty na klínku.

Než začneš chodit
Pořádně si zakruť kotníky a pro jistotu rozcvič celé nohy. Kotníky zakruť na jednu stranu a potom na druhou. Chytni si
koleno, přitáhni co nejvíc k tělu (k hrudníku) a druhou nohu pokrč pro lepší stabilitu, poté to samé proveď s druhou nožkou. Teď chytni kotník a snaž se nožku, co nejvíc přitáhnout k zadečku, druhou opět pokrč. Pozice poté vyměň.

Poslední cvik - sedni si na židli tak, aby nohy dávaly přibližně pravý úhel. V sedu si dej nohy jako baletka na špičky (co nejvíce můžeš). Kruž kotníky, napínej svaly a povoluj. Toto cvičení můžeš provádět klidně každé ráno, nikdy nevíš, kdy tě chytne křeč.

Boty už máš na sobě
Teď přichází těžší část, ale neboj, to zvládneš. Musíš mít pevné nohy a stát s rovnými zády. Nehrb se, protože to je hrozné a bolest zad by se ti nevyhnula. Je to pata, špička, pata, špička. Pozor! Musíš koukat před sebe, ne na svoje špičky, protože tak lépe uvidíš kamínky, nerovnosti povrchu a psí dárečky.

Nejdřív se pokus chodit doma po koberci. Rychlou, pomalou nebo houpavou chůzí, zkus si to před zrcadlem a zjisti, co ti je pohodlné a přitom se ti to líbí.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Pak najdi schody (doma, vedle domu a podobně) a pokus se elegantně scházet a vycházet. Nestoupej celou nohou, ale jen přední částí boty + pokud můžeš, přidržuj se zábradlí. Tak neztratíš balanc.

NAkonec vyjdi ven a pokus se chodit. Najdi místo, kde není moc lidí a pokoušej se popoběhnou nebo normálně jít. Pokud máš natrénováno (počítej s týdnem, ale je to velmi individuální), můžeš vyrazit ven. Ale dávej bacha ;-)


Oblečení
Boty by měly ladit k tvému stylu a celému oblečení. Boty by se neměly vzorově bít s barvou kalhot, ale pro jistotu raději
s ničím. Zkus je sladit s opaskem nebo kabelkou. Pokud máš minisukni nebo výstřih, nepřeháněj to s výškou podpatku.

Promysli, kam půjdeš a na jak dlouho to bude
Opravdu nedoporučuji podpatky na diskotéku, pokud na ně nejsi zvyklá. Pokud opravdu chceš jít na diskotéku v podpatcích, vezmi si boty s rovnou podrážkou na převlečení a dojdi v nich tam a zpátky domů. Mohlo by se stát, že by tě mohly naštvat dřív, než dojdeš na diskotéku. Když jdeš do centra, tak si rozmysli, jaké boty vezmeš, abys nebyla potom smutná, že jsi si ušpinila bílé boty ze semiše a podobně. Pokud nechceš uklouznout, na podrážku trochu vyryj čáry
(například nůžkami), ale zase si ty boty neznič!

Článek pro tebe napsala čtenářka Veronika Krakešová.13 hlasů
Vaše hodnocení