Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Učíš se cizí jazyk a chceš se v něm ještě zlepšit? Nebo se učíš nový jazyk jako samouk? Přináším několik typů, jak se jazyk dobře naučit nebo jak se v něm ještě více zlepšit.

Nauč se jazyk snadno a rychle

aktualizováno 24.01.2012, 00:00 | 24.01.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Učíš se cizí jazyk a chceš se v něm ještě zlepšit? Nebo se učíš nový jazyk jako samouk? Přináším několik typů, jak se jazyk dobře naučit nebo jak se v něm ještě více zlepšit.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Natali-e

www.natali-e.blog.czKup si dobrou učebnici
Pokud studuješ jako samouk, základem je dobrá učebnice. Ale jak najít tu správnou? Každá dobrá a kvalitní učebnice by měla obsahovat alespoň 1 CD, slovní zásobu, české a cizojazyčné popisky a doplňovací, nebo jiná procvičovací cvičení. Věř mi, že s kvalitní učebnicí jde učení mnohem lépe a s poslechem je kvalitnější i tvá výslovnost.

Pořiď si slovník
Ten bys neměla postrádat. Pokud chceš umět dobře jazyk, slovíčka jsou základem, a když ti nějaké náhodou "vypadne", stačí otevřít slovník a slovíčko najít.

Uč se zábavně
Co se týče slovíček, prozradím ti svou metodu, jak se je rychle a dobře naučit. Vezmi papír, tužku a nůžky. Papír si roztříhej na malé kartičky a z jedné strany napiš slovíčko v tvém cizím jazyce a ze strany druhé napiš slovíčko česky. Poté si slovíčka rozlož na stůl jakoukoli stranou a nahlas si čti, co je na nich napsané a říkej slova v cizím jazyce. Několikrát si kartičky obrať, nebo zpřeházej a za malou chvilku ti nalezou do hlavy.

Můžeš si také udělat pexeso podobným způsobem.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Dopisuj si s příslušníkem národu

Dnes je doba, kdy existuje internet a zejména facebook. Pokud máš nějakou možnost, najdi si nějaké lidi (nejlépe ve tvém věku) a začni si s nimi dopisovat. Je to nejlepší na procvičení základních frází typu "odkud jsi" a podobně a navíc získáš nové kamarády.

Navštěvuj země, kde se jazykem, který se učíš, mluví

Tuto možnost nemá asi každý, ale pokud jsi v zemi, kde se mluví jazykem, který se učíš, zvykáš si na jejich řeč a musíš ji používat každý den, aby jsi se mohla dorozumět. Tím si na ni zvykneš a bude se ti pak mluvit mnohem lépe.

Čti cizojazyčné knihy a poslouchej cizojazyčné písničky
Čtením procvičuješ výslovnost, gramatiku a zvykáš si na jazyk. I když nebudeš rozumět všemu, zbytek se dá domyslet z kontextu. Co se týče hudby, je to nejlepší věc pro zlepšení výslovnosti. A pokud budeš pozorně poslouchat, určitě časem něco z textu písně přeložíš.

Mluv co nejvíce
Aneb zahraj si na blbečka. Když jsi například doma a nemáš co dělat, mluv co nejvíce jazykem, který se učíš. Říkej cokoli, co umíš od vět až po slovíčka. Určitě se ti to vyplatí.

 11 hlasů
Vaše hodnocení