Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Žárlivost může zničit sebelepší vztah. Nežárlíš náhodou zbytečně? Nikdo není zcela imunní, ale nic se nesmí přehánět.

Naučte se obrátit žárlivost ve svůj prospěch!

aktualizováno 09.06.2011, 11:33 | 17.04.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Žárlivost může zničit sebelepší vztah. Nežárlíš náhodou zbytečně? Nikdo není zcela imunní, ale nic se nesmí přehánět.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Karin Paštiková

http://kai-peers.blog.czZnáte to... Přítel vám celý den nebere mobil a pak večer vám přijde sms, že byl na kafi se spolužačkou, která s ním sdílí jak nadšení ve sportu, tak zálibu ve sci-fi. A navíc je zkrátka překrásná. Přiznejme si to - v tu chvíli se v nás probudí žárlivost!

Podle psychologů se žárlivost podobá závisti a vzteku, který se u nás vytváří, když víme, že někdo jiný má něco, co chceme my. Každý z nás je jiný, a proto naše žárlivosti bývají odlišné. Nejhorší však je, že nikdo z nás není proti žárlivosti imunní. Ženy podle statistik žárlí a závidí vztahy ostatním častěji než muži. Žárlivost nás však může rozptýlit natolik, že nebudeme schopné řešit problémy, které jsou její příčinou. A také, pokud se v životě zabýváme okolnostmi života někoho jiného, zapomeneme na to, co je pro nás v životě opravdu důležité!

Rozpoznej vlastní pocity!

Nejdůležitější je si hned na začátku přiznat to, že žářlíš, a vzít si z toho ponaučení. Nejprve si uvědom, proč vlastně žárlíš. Pokud přítel rád sportuje a často si chodí zaběhat, či se projet s kamarádkou na kole, tak nemusíš ve skutečnosti žárlit na ni, ale na jeho zálibu, které věnuje více času než tobě. Samozřejmě ne vždy je tu snadno vysvětlitelný důvod. Proto se neboj a promluv si s ním! Ale v žádném případě ho z ničeho neobviňuj.

 

Rozšiřujeme řady blogerek a blogerů!

I ty můžeš rozhodnout o tom, zda se noví autoři a autorky zařadí mezi pravidelné přispěvatele. V rubrice další blogy najdeš nové texty od nových lidí a hlasováním v anketě na konci článku dáš najevo svůj názor. Pokud dotyčný/á bude mít hodně kladných ohlasů, budeš jeho/její příspěvky číst pravidelně.

Nebo chceš psát taky? Více informací se dozvíš ZDE.Hledej motivaci!

Když tvoje kamarádka ve škole dostane lepší známku než ty, tak to neznamená, že ty bys to nedokázala také tak, ne-li lépe. Všechno je jen o motivaci. Trápí tě, že teď tvůj milý trápí čas s jinou? Nebreč a neseď v koutě. Připrav si pro něj něco dobrého (klidně mu něco upeč :-), nebo mu navrhni, co byste mohli příští víkend podniknout. Nesouhlasí? Nezoufej! Třeba měl jen špatný či náročný den - o tvém plánu si můžete promluvit později.

Jistě závidíš krásnou postavu, dovednosti či znalosti některé slečně ve tvém okolí. Neboj se a vem si z ní inspiraci. Tenhle typ žárlivosti možná ani nesouvisí s tvým vztahem, ale možná se tak staneš zajímavější pro tvého přítele a uznej - pokud budeš pracovat na něčem, co opravdu chceš, budeš se cítit lépe.

Zůstaň sama sebou!

Hlavní pravidlo: Nesnaž se napodobit dívku, se kterou se schází tvůj přítel, nebo možná ještě kamarád. Kluci nemají rádi něčí kopie, mají rádi dívky, co mají vlastní styl a jsou své! Projev zájem o něj a ne o ni.

Zkrátka žárlivost je strašná věc, která ke vztahu neodmyslitelně patří. Mnohdy je to však právě ona, která vám pokazí vztah. Proto se snaž držet žárlivosti ve správné hladině, a když tě začne něco trápit, nedus to v sobě a raději si o tom se svým milým promluv. Chlapi jsou holt takoví, že občas zalaškují s jinou ženou. Neznamená to však, že jí opravdu chtějí. A teď si položte otázku: Stojí nám to za vrásky? ;)

Anketa
Líbí se ti článek Karin? Chtěla bys od ní další?
144 hlasů
ANO
64 hlasů
NE
Hlasovalo 208 lidí
 7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •