Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nohy nás nosí celý život, není to pro ně lehký úkol. Přes den jsou mnoho hodin zavřené v botách, večer pak bývají nateklé, bolí.

NÁVOD na domácí pedikúru

aktualizováno 26.12.2011, 00:00 | 26.12.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Nohy nás nosí celý život, není to pro ně lehký úkol. Přes den jsou mnoho hodin zavřené v botách, večer pak bývají nateklé, bolí.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Kateřina Černá

www.kaciicernoch.blog.cz


Pedikúra je velice důležitá, proto je dobré ji nepodceňovat a nebrat ji jako nepodstatnou část péče o tělo. Nazapomínej na to, že nohy pro tebe pracují každý den a péči si zaslouží.

Pedikúra je ošetření kůže a nehtů na nohou. Během ní je na ploskách nohou odstraňována zrohovatělá kůže, puchýře, kuří oka, otlačeniny a mozoly. Provádí se i ošetření nehtů. Péče o nohy je patrnější u straších lidí a většinou u žen. Dnes už v salonech nabízejí kromě klasické mokré pedikúry také pedikúru suchou, která se provádí pomocí přístroje se speciálními brusnými kotoučky, které šetrně a kvalitně odstraní tvrdou kůži (hlavně na patách) až do hladka a praskliny v kůži vyhladí. Dále třeba thajskou masáž, což je masáž nohou pomocí tlaků se zaměřením na oblast chodidel. Po pedikúře budou nohy nejen odpočaté a svěží, ale také krásné a o to raději je budeš chtít ukazovat.

Domácí pedikúra
Tento návod praktikuj jednou týdně.

Budeš potřebovat:
- pemzu
- sůl do vody, popřípadě olej do vody
- vatové tamponky, odlakovač - pro odstranění starého laku
- nůžtičky na nehty
- výživný krém na prsty, olej na nehty, popřípadě olejovou tyčinku
- bezbarvý, nebo barevný lak na nehty
- molitanovou vložku mezi prsty

Nejprve je třeba nohy na ošetření připravit, a to koupelí v teplé vodě s rozpuštěnou solí, nebo s několika kapkami oleje. Koupel nohou můžeš provést třeba jen v obyčejném lavoru s vodou. Stačí, když bude trvat 10 až 15 minut. Skvěle tak zjemníš jak kůži na nohou, tak i samotné nehty.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Po koupeli odstraň pomocí pemzy, kterou seženeš téměř v každé drogerii, svraštělou a koupelí odmočenou kůži na patách, chodidlech nebo i na prstech. Ošetři kůžičku okolo nehtů a také samotné nehty - nejlépe jemným kartáčkem. Pemzou přejížděj jako pilníkem po místech, kde kůže potřebuje obrousit a zahladit. Pokud takové místo přejedeš prsty, poznáš, kde je obroušení třeba provést. Nedoporučuje se používání škrabek kovových, kterými se můžeš lehce zranit. Nejoptimálnější jsou pilníky na nohy a paty, které mají na sobě nalepený speciální smirkl - vypadá to stejně jako smirkový papír. Obvykle mají dvě vrstvy - pro hrubší a pro jemnější pilování.

Poté zcela odstraň starý lak na nehty. Použij bavlněné nebo vatové tamponky. Ty namoč do odlakovače a jemně s nimi otírej nehty, dokud barva nezmizí.

A nyní zastřihávání nehtů. Je vždy důležité použít kvalitní nůžky k zastřihávání nehtů na prstech u nohou, nebo speciální pilník určený k pedikúře. Nehty je možné stříhat také speciálními kleštičkami. Při úpravě tvaru nehtů by ses měla vyvarovat kulatému tvaru, "okousanému vzhledu" a také příliš malé délce nehtů. Vždy nech alespoň 0,5 milimetru nehtu vyčnívat nad okraj prstů na nohou. Správný tvar by měl vypadat asi jako čtverec se zaoblenými rohy.

Poté suchá a očištěná chodidla a také kůži mezi prsty promasíruj výživným krémem. Na nehty použij speciální olej.Po ošetření nanes na nehty první vrstvu bezbarvého laku, nejlépe vyživujícího a zpevňujícího. Pamatuj, že vrstva musí vždy úplně zaschnout! Po zaschnutí si vyber barvu či vzorek a vyhraj si s nehtíky - nápadům se meze nekladou. Jakmile vrstva zaschne, přetři nehty ještě jednou vrstvou. V případě, že jsi zvolila vzorkované nehty, použij bezbarvý lak, pokud jsi si nehty zkrášlila výraznou barvou, aplikujte ještě jednu její vrstvu. Aby se ti nehty snadněji lakovaly a neotíral se ti ještě nezaschlý lak o nohy, použij molitanovou vložku mezi prsty.

Doufám, že se článek líbil a někdy návod vyzkoušíš :-)15 hlasů
Vaše hodnocení