Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každá blogerka mi dá jistě za pravdu, že čas od času jen tak sedí u počítače, drží se za hlavu a říká si: Kurňa, o čem bych měla asi tak napsat?

Nevíš o čem psát? Třeba ti poradím...

Blogovat
zdroj: Thinkstockphotos Blogovat
aktualizováno 08.11.2013, 00:00 | 08.11.2013, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Každá blogerka mi dá jistě za pravdu, že čas od času jen tak sedí u počítače, drží se za hlavu a říká si: "Kurňa, o čem bych měla asi tak napsat?"

Uběhne jeden den, dva, návštěvníci už jsou celí netrpěliví, kdy se dočkají nějakého nového čtiva a vy pořád nic. Máte chuť se na to vykašlat, protože aktuálně nemáte inspiraci - ale ta se může objevit kdykoliv a hlavně KDEKOLIV! Takže co bych doporučila těm, kteří momentálně pomalu buší hlavou do klávesnice, protože nevědí, co zajímavého by převedli do textové podoby na svém blogu?

Co se kde šustlo...
Není na škodu čas od času projet nějaké ty noviny - ať už papírové nebo ty internetové - a pokusit se najít nějaké zajímavé téma. Nejen, že si rozšíříš svůj všeobecný přehled, ale taky můžeš narazit na něco, co tě zaujalo, potěšilo, ale také naštvalo a ráda bys na to nějak reagovala. Tak proč nenapsat nějaký zajímavý článek, ve kterém shrneš, co ses právě dozvěděla nového a co si o daném tématu myslíš?

Co je však důležité - měla bys o daném tématu alespoň něco tušit. Nemá cenu psát o tvém pohledu na poslední fotbalový zápas, když ani nevíš, kolik hráčů hraje fotbal a kdo všechno je v naší reprezentaci. Dále bych ti také doporučila, aby sis vybírala zprávy trochu na úrovni. Nikoho nebude asi moc zajímat tvoje reakce na článek o dalším vyraženém zubu Jaromíra Jágra.

Tip: Pokud se odhodláš napsat reakci na nějakou údalost, zkus se o ní informovat na více zdrojích. Budeš překvapena, kolik informací navíc se dozvíš, a také zjistíš, že ne všechny servery a tiskoviny uvadí vždy naprosto stejné informace.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Je blogování ztrátou času?
Vždyť je to jen literární blog...

Nakoukni k ostatním blogerkám
Na internetu existuje taková spousta zajímavých blogů, a to jak českých, tak zahraničních, tak proč by právě tam nemohla čekat tvoje inspirace na nový článek? Můžeš buď postupovat jako v prvním bodě a napsat článek o tom, co zajímavého ses dočetla na jiném blogu, a mohla bys k tomu napsat svůj názor - proč se ti článek líbil/nelíbil, co si o daném tématu myslíš atd. Nebo naopak můžeš napsat článek na téma, které se ti vybavilo při čtení určitého článku - například "Při čtení článků o obezitě mě napadlo, že bych mohla napsat článek o dívkách, které nemají soudnost a cpou se do o několik čísel menšího oblečení nebo se fotí ve spodním prádle před zrcadlem." A článek už je na světě.

Tip: Nepleť si pojmy INSPIRACE a KOPÍROVÁNÍ. Tím, že cizí článek pouze zkopíruješ a vložíš na svůj blog bez souhlasu autora či uvedení zdroje, se dopouštíš porušení autorských práv, které se trestá. Není nic špatného na tom, pokud budeš citovat nebo zveřejňovat práci někoho jiného, ale měla bys vždy alespoň pod článek umístit zdroj, ze kterého jsi článek zkopírovala.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma, a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Jdi ven a žij

Sezení u počítače a nic nedělání je někdy dost příjemné zabíjení času. Tím, že budeš celé dny sedět ve svém pokojíčku a zírat do počítače, se přesto moc zajímavostí nedozvíš. Přiznej si to, když si budeš neustále válet šunky doma a cpát se čokoládou, tak ztlousneš, ale i inspirace se ti bude shánět dost obtížně.

Jdi tedy ven - se psem, s kamarády nebo klidně sama - a klidně si vezmi s sebou foťák a foť jako o život. Přijdeš na jiné myšlenky, ale také pak můžeš večer napsat článek o tom, jaký jsi měla den, co všechno jsi dělala, a článek navíc obohatíš zajímavými fotografiemi. A věř mi, nebo ne - na hezké a zajímavé fotografie se rádo kouká spousta lidí.

 

Inspirace
Inspiraci najdeš úplně všude. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Tip: Možná to tak nevypadá, ale i ve škole můžeš narazit na nějaký zajímavý objekt k focení nebo jen k tématu článku (viz obrázek nad tímto odstavcem). Takže když už tam nerada chodíš, můžeš se alespoň utěšovat představou, že budeš mít pak o čem tvořit.

V čem jsi dobrá

Pochybuju o tom, že existuje člověk, který by v něčem nebyl alespoň trošilililinku dobrý. Proč bys nemohla dát blogovému světu vědět, co jde právě tobě? Pokud hezky maluješ, mohla bys svůj článek obohatit svými VLASTNÍMI pracemi, to samé platí, pokud ráda a dobře fotíš, nebo také můžeš napsat nějakou tu zajímavou povídku. Nebo jestli tě baví tanec, proč bys nemohla vysvětlit CO a PROČ tě na něm baví, jaký druh tance tančíš a na závěr svůj článek třeba doplnit videem na youtube, kde můžeš tančit jak ty sama, tak celá vaše skupina? Zamysli se nad tím, co jde právě tobě a pak zkus o tom nějakým zajímavým způsobem informovat ostatní.

Tip: Pokud pochybuješ o svém talentu a nevěříš si - raději si kresli do šuplíku a tanči před zrcadlem. Nikdo ti nebude mít za zlé, že se na internet ještě necítíš.

V některých případech však naopak doporučuji, aby sis moc nefandila a nejprve se zeptala na názor nejbližších lidí. Internet je bohužel také nejjednoduší způsob, jak se zesměšnit do konce svého života.

Na závěr, než svůj článek vypustíš do světa: 
Ještě než tlačítkem HNED ZVEŘEJNIT odešleš svůj výtvor do světa, pročti si ho několikrát znovu a střízlivýma očima si ujasni, jestli by tě takový článek zaujal a jestli se tobě osobně líbí. Pokud napíšeš na nějaké výše zmiňované téma článek o pěti holých větách a šoupneš k tomu spoustu rozmazaných fotek, tak efekt bude stejný, jako kdybys nenapsala vůbec nic. Nebo tě naopak všichni zkritizují, řeknou ostatním, co právě u tebe na blogu viděli, a ty si uděláš reklamu - ale hodně špatnou. Zkus tedy na svém článku klidně i pár hodin zapracovat. Uvidíš, že tě postupem času budou napadat další a další věci, kterými bys ho mohla vylepšit nebo třeba zveřejnit v nějakých dalších článcích.

Jak čerpáte inspiraci vy? :)9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •