Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Troufnu si tvrdit, že každá z nás někdy na internetu nebo v časopisech hledala rady, jak se stylově oblékat, o jaké kousky rozšířit šatník a zkrátka jak najít svůj vlastní styl.

O hledání stylu aneb Jak sestavit nový šatník

1
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky 1
aktualizováno 04.04.2016, 00:00 | 04.04.2016, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Troufnu si tvrdit, že každá z nás někdy na internetu nebo v časopisech hledala rady, jak se stylově oblékat, o jaké kousky rozšířit šatník a zkrátka jak najít svůj vlastní styl.

Já osobně mám ve skříni spoustu kousků, které jsem měla na sobě sotva třikrát, protože si k nim nějak nemohu najít cestu. Koupila jsem si například bílou košili, což je jeden z must-have kousků a nikdy jsem si jí nikam neoblékla. Přestože mi seděla perfektně, necítila jsem se v ní ani trochu dobře. Jenže bílá košile je přeci základ šatníku, takže jsem zbytečně vyhodila pár stovek. Tohle se opakovalo ještě s několika kousky, co jsou považovány za základ šatníku, nebo se mi líbily na fotkách nebo o nich prostě jen všichni prohlašovali, že jsou in. Uvědomila jsem si, že člověk nemůže vytvářet svůj styl podle časopisů a podle nějakých must have seznamů vytvořených ostatními. Jediný kdo může objevit Tvůj styl a sestavit Ti must have seznam jseš Ty sama. Připravená?

Inspirace

Podívej se na Pinterest, WeHeartIt nebo začni na instagramu sledovat fashion blogerky, jejichž styl Ti na první pohled padne do oka. Já osobně mám nejradši Lucku a Nicole z Cup of style, Anni (na instagramu jako fashionhippieloves), Megan (na instagramu jako meganrunionmcr) a Rachel (na instagramu jako rachparcell).

Nepleť si inspiraci se slepým kopírováním. To, že se Ti na ostatních slečnách líbí například boyfriend džíny ještě neznamená, že se v nich budeš cítit dobře nebo že budou lichotit i Tvojí postavě. Není také potřeba utíkat po přečtení módního magazínu do obchodu a nakoupit si tam něco, co je zrovna in nebo co momentálně nosí úplně každý. Nezáleží na tom, jestli jsou Tvé kousky podle poslední módy ale na tom, jestli se v nich cítíš dobře a ráda je nosíš. Inspirovat se u ostatních je fajn, ale nic se nemá přehánět.

Nákupy

Co se nakupování týče, držím se několika zásad, které jsem si v průběhu pár let a na základě zkušeností stanovila. Možná tyhle zásady pomůžou i Tobě.

1) Neurčuj si styl Tvého oblečení předem, přijdeš na něj až během nakupování.

Osobně si myslím, že nemá cenu určit si, že si budu kupovat např. elegantní oblečení a potom shánět jen sukně, šaty, sáčka apod. Přesně to jsem před rokem udělala já, protože jsem byla přesvědčená, že budu naprosto milovat šaty a sukně. Šaty nosím jen na slavnostní příležitosti a tu vysněnou sukni jsem na sobě měla jednou. Nakonec jsem ještě byla ráda, když jsem si jí konečně mohla sundat. Nekoukej po něčem vyloženě konkrétním, může se stát, že nenajdeš nic nebo si naopak koupíš něco, co bude zbytečně zabírat místo ve skříni. Potřebuješ nějaký top do školy? Rozhlížej se po jakýchkoliv topech, né po peplum topu s krajkovými rukávy a tak podobně. Po několika nákupech se podíváš na své úlovky a bude Ti hned jasné, jaký styl je Tvému srdci blízký.
Díky tomuto způsobu nakupování, který bych označila jako hledání naslepo, jsem objevila svůj styl. Jak to nakonec dopadlo s mojí představou o elegantní módě? Místo sukní a podpatků nosím oversized trička a mikiny, popřípadě tílko a přes něj rozepnutou kostkovanou košili, skinny džíny a tenisky – to, co je v poslední době na sociálních sítích označováno jako hipster style.

2) Představ si konkrétní kousek v několika různých outfitech a až potom si ho (ne)kup.

Tímto způsobem vytvoříš základ šatníku. Většinou, ačkoliv to není pravidlem, se jedná o ty slavné must-have kousky. Nemusíš si hned kupovat černou pouzdrovou sukni, pokud se v ní necítíš, ale jsou věci, které se v šatníku neztratí nikomu jako například skinny džíny, bílé tričko nebo univerzální černá kabelka.

Než si nějaký kousek koupím, představím si ho v kombinaci s kousky, které už doma mám nebo s těmi, které si v tu chvíli ještě můžu koupit. Je zbytečné kupovat si něco, co se mi k ničemu nehodí. A že pár takových věcí se u mě ve skříni najde. :)

PŘEČTI SI TAKÉ:

Rozšiřuješ si jarní šatník? Zjisti, co v něm nesmí chybět

Uspořádání šatníku chce odhodlání

Jarní čistka šatníku: Co z něj vyhodit a co si nechat?

3) Nenech se zbytečně zlákat slevami.

Slevy jsou super, kdo by v nich nakupoval nerad? Občas bohužel svádí ke zbytečným nákupům. Už se mi několikrát stalo, že jsem si koupila spoustu levných věcí, které jsem nevyužila a litovala jsem, že jsem si radši nekoupila něco dražšího ale lepšího, co bych opravdu unosila. V období velkých slev ještě více než obvykle mysli na zásadu číslo dvě a kupuj si opravdu jen to, pro co ve svém šatníku najdeš uplatnění.

4) Nekupuj hned první kousek který Ti padne do oka.

V dalším obchodě možná zjistíš, že tady mají mnohem lepší věci a že úplně stejné džíny jsou levnější nebo kvalitnější než támhle naproti. Když s ebudeš držet téhle zásady tak sice neušetříš moc času, ale zato můžeš ušetřit peníze. :)

5) Nezapomínej na doplňky.

Doplňky dokážou oživit i ten nejobyčejnější outfit. Nejsi zrovna typ, co by nejradši vykoupil půl obchodu s bižuterií? Já taky ne – naušnice nenosím kvůli alergii, šperky na rukou nesnáším a co se náhrdelníků týče tak nosím tři naprosto univerzální. Naštěstí existují i jiné doplňky, než jsou šperky. Nejlepším doplňkem je podle mě kabelka. Pokud nechceš příliš utrácet, pořiď si dvě univerzální černé kabelky, jednu menší např. na srazy s kamarádkama a jednu, do které se bude vejít i učení. Přesně takhle to mám já a kabelky můžu nosit opravdu ke všemu. Dalšími super doplňky jsou sluneční brýle – vyber si takové, které budou lichotit tvaru Tvého obličeje – a šály. Šála v neutrální barvě vypadá skvěle jak s elegatním dvouřadým kabátem tak s uvolněnější parkou.

6) Buď trpělivá.

Málokterá z nás si asi může dovolit nakoupit najednou tolik oblečení, že jím zaplní půl skříně. Buď proto trpělivá, vytváření šatníku a hledání vlastního stylu zabere trochu času. Říká se, že trpělivost růže přináší a v tomhle případě to platí dvojnásob. Kupuj si to, co je Tvému srdci blízké a nenech si do oblečení mluvit. Ty ho budeš nosit a pokud se v něm cítíš dobře, na názoru ostatních až tolik nezáleží. :)

Rozhodla ses změnit svůj šatník nebo ho alespoň oživit o několik nových kousků? Doufám, že Ti mé rady a tipy alespoň trochu pomohly. Věřím, že brzy najdeš styl, který Ti bude vyhovovat a budeš se v něm cítit spokojeně.


Článek pro tebe napsala čtenářka Michaela.23 hlasů
Vaše hodnocení