Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když jsi doma v posteli a nemůžeš mezi kamarády ani do školy, může se stát, že tě přepadne nuda. Způsobů, jak se zabavit, je přitom spousta.

Poraž "nemocenskou" nudu

aktualizováno 24.05.2012, 01:00 | 24.05.2012, 00:14 | Krásná.cz / čtenářka

Když jsi doma v posteli a nemůžeš mezi kamarády ani do školy, může se stát, že tě přepadne nuda. Způsobů, jak se zabavit, je přitom spousta.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Girl in the purple scarf

www.mrsmishell.blog.cz


Po převelice douhé době (asi po měsíci) jsem opět nemocná. Nestěžuji si na to, jelikož nemoc mám ráda :-) Vím, je to směšné, ale koho by nelákalo ležet místo školy doma a kochat se tím, jak se ostatní ve škole mučí?

Uznávám, že většinou na nás jako nemocné dopadá nuda. A právě dnešní článek bude o již zminěné "nemocenské" nudě. Ano, tento pojem je opravdu zajímavý, to ale už necháme být. Chci vás pouze pro začátek informovat, že jsem nikdy články, které se týkají rad pro čtenáře nepsala a proto na mne nebuďte zlí, protože přeci jen jsem začátečník.

Stěžujete si, že nemáte v době školy kvůli zdlouhavým a nudným úkolům čas? Nemoc je také lék. A jaký? Pro zlepšení pocitu, který vás už dlouho trápí jako špatný. Jak to myslím?

Nestihli jste pořádně dočíst knihu, nebo jste si koupili novou a ještě jste s ní nezačali? Nevykreslili jste si poslední dobou všechny své pocity a už vás to trapí u srdce? Buďte si vědomi toho, že léčení vaší zlé nemoci vám poslouží k tomu, abyste svá dlouhodobá a nesplněná přání uskutečnili. Uvidíte, že budete naplněni dobrým pocitem, který vás bude doprovázet po celou dobu nepříjemného léčení.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Vím, že mé rady stojí někdy za nic, ale přeci jen bych vám chtěla poradit, nebo spíše vás inspirovat k tomu, co je nejlepším zabiječem nudy.

Zaměříme se na chvilku na počítač, na kterém se i tak dají dělat dosti zajímavé věci, než je zrovna facebook. Asi jste každý slyšel o hře The Sims 1, 2, 3. Dokáže skvěle zabíjet čas. Musím říct, že dvě hodiny s touto hrou vám utečou zaručeně rychleji než dvě hodiny v té otravné a nudné škole.

A co trochu z jiného soudku? Vím, že jistě každý z nás má učebnic a všech písmenek, které se mají přečíst, až po krk, už jen kvůli otravným rovnicím v matice. Ovšem, když si otevřete například knihu My děti ze stanice Zoo, kniha vám jako rovnice už připadat rozhodně nebude. Celým příběhem této knihy vás bude doprovázet Christiane F. , která si prošla řadou zkoušek v podobě škodlivého fetu a drog. Poznala spousty přátel, kteří do problémů se závislostí na heroinu spadli s ní.

Pokud se vám ovšem nechce číst něco málo kolem 300 stránek, můžete tento příběh shlédnout zfilmovaný, stačí kouknout na ulozto.cz a za pár minutek je tento film stažený. Upozorňuji, že tento film je pro opravdu silné povahy!

Uklízení. Polovině z vás, možná i více tato činnost připadá jako nudné zabíjení času, které stejně nemá význam. I když ve svém doupěti máte uklizeno jako v království, můžete si přestěhovat například nábytek, nebo mu pouze dát jiný nádech. Se souhlasem rodičů můžete zapojit i trochu fantazie a klidně si na vaši zeď udělat jakékoliv vzory, které vás budou charakterizovat. Je pouze na vás, jakým způsobem tuto činnost pojmete.

Celebrity s překrásným vzhledem okouzlí skoro každého. I když jsou skoro na každé fotografii retušované (jedná se o celebrity), i vy se můžete vcítit do jejich zkrášlovacího světa. Vymyslete si jakýkoliv styl malování a vaši přátelé snahu o něco nového určitě ocení.

Pokud nemáte v úmyslu se malovat, můžete nafotit spoustu fotografií, které se vloží do vašeho upomínkového fotoalba.11 hlasů
Vaše hodnocení