Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ať už prší nebo je zima, nepodléhej nudě a otrávené náladě. Je hodně věcí, které můžeš dělat. Bylo by zbytečné trávit čas sezením na gauči.

Porvi se s nudou a s volným časem

Nuda
zdroj: Krásná.cz / čtenářka Nuda
aktualizováno 08.06.2011, 17:07 | 27.03.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Ať už prší nebo je zima, nepodléhej nudě a otrávené náladě. Je hodně věcí, které můžeš dělat. Bylo by zbytečné trávit čas sezením na gauči.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Cooky

http://amazing-beauty.blog.cz/Udělej si zkrášlovací den


Když je hodně ošklivé počasí a ty nevíš, co dělat, pak je ideální si udělat den jen sama pro sebe - zkrášlovací den. Je to zábavné a výborně si odpočineš. Začni příjemnou koupelí s bublinkami, která tě uvolní a odbourá stres. Pokračuj s vlasy. Použij nějakou ozdravnou kůru a nech je tak hýčkat. Vlasy jsou po zimě a mrazu oslabené. I pokožka potřebuje péči. Na obličej nanes hydratující masku. Užij si zkrášlovací den a nenech se ničím vytočit - vždyť tento den je jen a jen tvůj.

Jdi s kámoškou nakupovat

Neseď doma. Vezmi telefon, vytoč číslo kámošky a domluv si s ní nákupy. Komu by se nelíbilo zavřít se na celý den do nákupního centra a nakupovat? Jsem si jistá, že by se to líbilo všem. Nákupy můžeš navíc spojit s příjemným obědem. Pokud nemáš peníze, nevadí. Můžeš jít i tak a zkoušet si věci, které by se ti líbily. Alespoň je budeš mít vyhlídnuté pro příští nákup.

Úklid století

Jistě, kdo považuje uklízení za zábavu? No, ale věř, že i při gruntování pokoje se můžeš pobavit. Zapni si rádio nebo dej do přehrávače své oblíbené cédéčko. Hudba tě rozhýbe a zvedne ti náladu. Při oblíbené muzice ti úklid nebude připadat otravný a rychle ti uteče. Vše dělej do rytmu hudby. Strávíš čas užitečně a ještě zábavně.

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek

Užíráš se nudou a přitom víš, že by ses měla učit na písemku, která příjde ale až za týden? Proč by ses na ni nemohla naučit už teď? Budeš mít aspoň více času na to, aby sis celou látku zapamatovala, a můžeš si ji ještě kdykoliv v týdnu zopakovat. Učivo ti v paměti zůstane déle a budeš si navíc jistá, že test napíšeš na výbornou.

 

Rozšiřujeme řady blogerek a blogerů!

I ty můžeš rozhodnout o tom, zda se noví autoři a autorky zařadí mezi pravidelné přispěvatele. V rubrice další blogy najdeš nové texty od nových lidí a hlasováním v anketě na konci článku dáš najevo svůj názor. Pokud dotyčný/á bude mít hodně kladných ohlasů, budeš jeho/její příspěvky číst pravidelně.

Nebo chceš psát taky? Více informací se dozvíš ZDE.Věnuj se tomu, co tě baví

Pokud jsi otrávená a nic se ti nechce dělat, překonej to a dokopej se k nějaké činnosti. Miluješ hru na klavír? Sedni k němu a začni hrát. Miluješ malování? Uchop tužku a začni malovat. Ráda vaříš? Honem do obchodu pro potřebné ingredience a začni v kuchyni kouzlit dobroty. Hlavně něco dělej.

Zajdi do posilovny

Je na čase udělat pro sebe něco dobrého. A když nemáš nic jiného na práci a nuda tě dostihla, seber se a jdi do posilovny. Zamakáš si, zaplníš volný čas a budeš mít skvělý pocit, že jsi pro své tělo udělala něco prospěšného. A navíc - v posilovně se můžeš snadno seznámit. Ber to jako plus.

Vyhoď staré oblečení

Otevři skříň a zamysli se, co ráda nosíš a co už v tvém šatníku dlouhé roky leží. Vyhoď všechno, co nenosíš a nech prostor pro tvé oblíbené a nové oblečení. Určitě ti to zabere nějaký čas a nuda tak nebude mít šanci.

Čti

Povinná četba? Komu by se do toho chtělo... Ale co ty víš, třeba tě příběh knihy upoutá natolik, že se do něj vžiješ a bude tě bavit. Dej šanci i knihám, z kterých vyzařuje stáří. Že je kniha stará, neznamená, že je špatná.

Pozvi domů kámošky

Jistě nejsi jediná, která se nudí. Pozvi domů kamarádky. Nuda nemá šanci. Můžete se bavit o klucích, o nových trendech v módě a líčení. Navzájem si můžete zkoušet česat vlasy do crazy účesů a bláznivě se líčit.

Foť se

Koho by nebavilo focení? Je to skvělý způsob, jak zahnat nudu do kouta. Hezky se namaluj, udělej pěkný úšes a jdi do toho. Můžeš použít i samospoušť. Pak se poděl o své fotky třeba na facebooku a komentujte je s kámoškami.

Jdi do kina

Už dlouho chceš vidět nějaký dobrý film, ale neměla jsi čas? Nyní, když ho máš, je vhodná příležitost do kina zajít. U dobrého fimlu se pobavíš a navíc si odpočineš.

Anketa
Tento článek napsala Cooky. Líbil se ti? Chtěla bys její texty číst pravidelně?
457 hlasů
ANO
265 hlasů
NE
Hlasovalo 722 lidí
 

 15 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •