Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bylo to v dobách, kdy měl panovat věčný sníh a mráz. V těch dobách se lidé na Vánoce scházeli společně na náměstí a i v tom velkém mrazu si zpívali vánoční písně na počest narození Ježíška.

POVÍDKA: Vánoce offline aneb den splněných přání

Štědrý večer - 1
zdroj: Thinkstockphotos Štědrý večer - 1
aktualizováno 15.12.2017, 00:00 | 15.12.2017, 00:00 |

Bylo to v dobách, kdy měl panovat věčný sníh a mráz. V těch dobách se lidé na Vánoce scházeli společně na náměstí a i v tom velkém mrazu si zpívali vánoční písně na počest narození Ježíška.

Ano, bývaly to nádherné chvíle, když do toho zpěvu padaly vločky a pouliční lampy je osvěcovaly. Ve svitu pouličních lamp sníh zářil jako třpytky a velký vánoční strom stojící uprostřed náměstí vypadal i bez vánočních světýlek nádherně. Lidé jej zdobili ovocem, perníčky, prostě vším, co doma měli. A právě na tyto Vánoce se stal zázrak, který lidé dlouho očekávali.

 

Barunka se zrovna dočkala svých pátých Vánoc. Žila však jen s maminkou a starší sestrou Veronikou, její tatínek před rokem odešel do lesa pro dříví a už se nevrátil. Podle vyprávění, které Barunka slyšela, jej zavalil strom. Barunka však stále doufala, že se jednou tatínek vrátí a oslaví s nimi další Vánoce a Nový rok.


Byl Štědrý den a všichni se chystali na náměstí, tak, jak to už dělali několik let. Barunka byla ve svém pokojíčku a dívala se na padající vločky. Bylo to nádherné pozorovat padající vločky z tepla domova přes zamrzlá okna, malou skulinkou. Ale venku to bylo ještě nádhernější.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vánoce 2017 přicházejí! Co nesmí chybět?
Proč nesnáším Vánoce
Co podniknout, aby Vánoce byly skutečně šťastné a veselé?


Zrovna ve chvíli, kdy pro Barunku přišla její starší sestra Veronika, se kolem domu mihnul neznámý stín.
"To je Ježíšek!" křičela radostně Barunka. Veronika se usmála a ujistila ji, že to byl jen stín od stromů, že Ježíšek přijde až doma nebudou. Barunka se zamračila... Její sestra jí vždy všechno zkazí! Ale i přesto věřila, že to Ježíšek byl.

 

Lidé se právě začali scházet na náměstí. Zpívali už při cestě na náměstí a usmívali se, vždyť tu jsou Vánoce a brzy nastane Nový rok, tak proč se neusmívat? Bylo to nádherné, když se všichni postavili kolem stromu uprostřed náměstí, chytili se společně za ruce a začali znovu zpívat.


Barunka stála hned vedle maminky z levé strany a Veronika z pravé. I přesto, že jim vločky padaly na tváře a mráz je v tvářích pálil, nepřestal nikdo zpívat.


Právě v tu chvíli, kdy si všichni popřáli veselé Vánoce se zvednul vítr. Byl chladný a uprostřed náměstí vytvořil z vloček něco překrásného. To už se ale lidé odebírali do svých domovů a ten nádherný úkaz viděla jen Barunka. Přišla blíž a z toho nádherného úkazu vystoupil stín.


Byl to ten samý stín, který Barunka viděla procházet se před domem. Ne, nebyl to Ježíšek, jak si myslela, ale její tatínek, který se přišel naposledy rozloučit se svou rodinou.

 

Povídku pro tebe napsala Terka z blogu www.my-stories-tales.blog.cz.1 hlasů
Vaše hodnocení