Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kolikrát jsi se ráno probudila, posadila na postel a pohlédla do nového dne s myšlenkou na to, jak strašný to bude dnes den? Zkus svůj přístup změnit.

Přání. A sny se mění ve skutečnost!

aktualizováno 12.08.2012, 00:00 | 12.08.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Kolikrát jsi se ráno probudila, posadila na postel a pohlédla do nového dne s myšlenkou na to, jak strašný to bude dnes den? Zkus svůj přístup změnit.

Až se příští ráno probudíš, lehce se protáhni, usměj a pravou nohou vyjdi vstříc novému dni. Zkus si vyjmenovat, na co se asi tak těšíš. Mohou to být i maličkosti - výlet s rodinou, posezení s přáteli či oblíbený pořad v televizi. Avšak je-li to, co ti kazí po ránu náladu, představa budoucnosti, nesplněné či vůbec neuskutečněné sny, ať už kvůli financím, či jejich celkové nereálnosti, dovol mi tě seznámit s jednou milou, malou kamarádkou. Knížkou.

Asi by mě nikdy nenapadlo ji číst, natož pak zajít do knihovny s přímým úmyslem si tuto četbu půjčit, ale když jsem před pár měsíci vešla do obývacího pokoje a ležela na stolku, zvědavost mi nedala a já nakoukla.

Kniha nese jednoduchý, avšak výstižný název: Přání. A sny se mění ve skutečnost. Jelikož sama vím, jaké touhy v sobě nosím a většinu z nich jsem se ani neopovážila vyslovit nahlas, dala jsem se do čtení. Je to jednodušší styl četby, kdy se kniha nemusí ani přečíst celá, stačí jí prolistovat, já ovšem měla hromadu času a během jednoho dne jsem věděla vše, co v sobě ukrývá. Opravdu mě fascinovala, vše bylo tak reálné. Zkoušela jsem si různé cviky, které z prazvláštních důvodů - fungovaly.

 

Přání. A sny se mění ve skutečnost
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Pokusím se ti ve zkratce popsat princip, jak si přání přát, aby se proměnilo ve skutečnost. Vše je založeno především na čísle tři. Věř nebo ne, opravdu je tato číslice magická, proto taky je hodně používaná v pohádkách - to jsem odbočila. Nyní, vybav si tvé největší přání. Ano, opravdu to největší. Postav se, nejlépe tak, aby kolem tebe nebyl žádný nábytek a ty ses mohla lehce pohupovat. Vypni veškerý zvuk - televizi, rádio, aby tě nikdo a nic nemohlo rušit.

Polož si ruce na srdce. Jsi-li pravák, tak pravou ruku na levou. Jsi-li levák - levou na pravou. Zavři oči a polohlasně řekni větu: "Pro mé nejvyšší a největší dobro....." a doplň příslušné přání.

Například jak vypráví autorka - jedna její kamarádka si přála pracovat v úspěšné firmě, tak pronesla: "Pro mé nejvyšší a největší dobro budu pracovat v téhle a téhle firmě." Zopakuješ to třikrát a neustále myslíš na přání.

Vyzkoušej si to a potřetí by se tvé tělo mělo lehce, opravdu lehce naklonit určitým směrem. Dopředu, nebo dozadu. Aby vše fungovalo, je zapotřebí, jestli máš v plánu tohle vyzkoušet, první si jít přání přát, a až poté číst dál.

Zde jsou určitá vysvětlení
Přála jsi si tedy nějaké přání? Pohnula jsi se určitým směrem? Jestli se tvoje tělo naklonilo směrem dopředu, znamená to, že tvá mysl je vřele otevřená a tohle přání schvaluje, opravdu to vaše duše tak chce. Ovšem jestli se naklonila vzad, ve skutečnosti to není to, co zrovna tak potřebuješ a mysl už tolik nepřijímá toto přání. POZOR! Právě kamarádce autorky se stal tento případ. Naklonila se vzad. Byla zklamaná. Jenomže to proto, že ona v té firmě nechtěla pracovat až do konce života!
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma, a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text, který bude dlouhý zhruba jednu normostranu, zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Proto šla přání zkusit znovu: "Pro mé nejvyšší a největší dobro budu pracovat v té a té firmě po dobu 12 měsíců." Zopakovala třikrát a naklonila se vpřed.

A opravdu, do firmy se dostala. Byla tam i spokojená, ovšem chvíli po jedenáctém měsíci odešla a našla si práci v ještě lepší firmě. Je lepší svá přání časově omezit.

Z vlastní zkušenosti vím, že několik přání se mi podařilo splnit. Znamenaly pro mě hodně i málo, ale zdařilo se. Je lepší si zprvu dávat menší cíle, abychom se o téhle síle přesvědčili. Je na každém, jak to pojme, a bude-li si chtít své přání splnit.9 hlasů
Vaše hodnocení