Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hrozně mě štve postoj cizích lidí, když se dozví, že nejím jako všichni ostatní. Začnou s blbýma připomínkama a většinou tento styl před tebou shazují.

Předsudky o zdravém životním stylu

studentská sträva
zdroj: Thinkstockphotos studentská sträva
aktualizováno 20.10.2017, 00:00 | 20.10.2017, 00:00 |

Hrozně mě štve postoj cizích lidí, když se dozví, že nejím jako všichni ostatní. Začnou s blbýma připomínkama a většinou tento styl před tebou shazují.

Když jim něco dáš ochutnat, co ti osobně chutná, tak většinou řeknou, že je to málo sladký, neosolený, bez chuti... Jsem si jistá, že to také znáš.


Tenhle článek mě napadl při rekapitulaci toho, co jsem dnes jedla. Ke snídani jsem měla trdelník, k obědu buchtičky s krémem a večeři jsem zakončila bramborákama se zeleninovou směsí s kuřecím masem. Joo, ještě jsem teda ujídala biscotti. Leč to může být zavádějící, vše to bylo zdravé! A když pomineme vzhled, tak i moc výborné! (Trdelník se chudák vzhledem moc nevyvedl.) Celkově celý víkend jsem vařila zdravě pro všechny doma (já, přítel, mladší brácha a mamka) a řekla bych, že všechny jídla měla úspěch. Vždycky všichni všechno snědli, jenom si stěžovali na velikosti mých porcí - a moc velké.


Většinou, když to někomu oznámím, tak první otázka, co je napadne: ,,A ty nejíš maso?". Doteď nechápu, proč je to napadá, vždyť to, že jsem změnila svoji stravu, neznamená, že jsem přestala jíst normální, kvalitní, nezpracované suroviny. Druhá věc, které se diví, když mě vidí jíst zdravé jídlo: ,,Ty už zase jíš? Jak toho můžeš sníst tolik a vypadat tak, jak vypadáš?". Vždycky se jim to snažím vysvětlit a většinou to pochopí, ale jsou v mém okolí lidi, kteří moje slabosti (motání hlavy apod.) vysvětlují tím, že nejím bůček a podobně. Narovinu tyhle věci jsem odmítala ještě předtím, než jsem změnila svoji stravu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Změn svůj životní styl!
25 tipů, jak žít zdravější život
Zdravý životní styl tvému tělu prospěje

 

Další typickou věcí je, že podle nich je naše strava jednotvárná. Potraviny, co jsem jedla dřív, už skoro nejím a můj jídelníček je teď bohatší o 10000%, protože dřív jsem nejedla žádné ovoce kromě jablka, jogurt, tvaroh, jiné maso než kuřecí, šunku, jáhly, ovesné vločky, pohanka... To všechno pro mě bylo tabu a já to prostě odmítala jíst. Nevím, z jakého důvodu. Nyní je můj jídelníček mnohem pestřejší a řekla bych, že i nejpestřejší pomalu v mém okolí. To jsou na snídani pořád nějaké cereálie, k večeři pořád stejné pečivo dokola... Jasně, také chápu tomu, že každý se stravuje tak, jak mu peníze dovolí. Ale když člověk chce, všechno se dá nějak zařídit.

 

Poslední předsudek, co mě teď napadá, zdravé jídlo = hnusné jídlo. Tenhle mi přijde ze všech asi nejhloupější. Vždyť to, že je to zdravé, vůbec nemusí nutně znamenat, že se to nedá jíst. I spousta normálních jídel je zdravých a člověk o tom ani neví (kuřecí na přírodno, rizoto, čočka na kyselo). Říkám to jak u zdravého jídla, tak například i u některých potravin: To jídlo není hnusné, jediné, na čem záleží, je na úpravě. Takže pokud do jídla nepřidáš nějakého tahače chuti nebo ho prostě dobře neochutíš, tak nemusí chutnat dobře. Nezáleží ale na tom, zda je dané jídlo zdravé, nebo ne. A když už jim něco nabídneš, tak většinou odpoví ne. Konzervativci... Ani to nezkusí.

 

Jak bere tvé okolí tvého změnu stravování? Podporují tě? Setkala ses s nějakým z těchto předsudků?

 

Článek pro tebe napsala Míša Šislerová z blogu www.wantbefitm.blogspot.cz.0 hlasů
Vaše hodnocení