Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Právě prožíváš chvíle neskutečného štěstí. Potkala jsi konečně někoho, kdo tě má opravdu rád, váží si tě a dělá vše, co ti na očích vidí. Myslíš, že jsi nemohla potkat někoho lepšího, ale někdo je proti: RODIČE!

Rodiče nesnáší tvého přítele. Tak to je průšvih!

Serznámení s jeho rodiči
zdroj: Thinkstockphotos Serznámení s jeho rodiči
aktualizováno 24.07.2013, 00:00 | 24.07.2013, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Právě prožíváš chvíle neskutečného štěstí. Potkala jsi konečně někoho, kdo tě má opravdu rád, váží si tě a dělá vše, co ti na očích vidí. Myslíš, že jsi nemohla potkat někoho lepšího, ale někdo je proti: RODIČE!

Je zcela běžné, že kromě bývalých přítelkyň začne do tvého vztahu "strkat prsty“ i jeden z vašich rodičů. Někdy je to celkem nevinné, jen se snaží, abys kvůli svému miláčkovi nezanedbávala školu, aby tě nenaučil neřestem, jako je alkohol a cigarety, nebo zkrátka chtějí mít přehled o tom, co celé dny děláte. Když ale začnou mít očividnou radost z každé tvé hádky či každé slovo, které s nimi prohodil, úmyslně obrací proti němu, začíná to zavánět tím, že tvého kluka prostě nesnáší a chtějí, abyste co nejdříve byli od sebe.


Proč by to sakra dělali?

Možná právě teď zažíváš takovou situaci a přesně takhle se sama sebe ptáš. Proč? Proč by máma něco takového dělala?

Odpověď může být jakákoliv. Důvod může například vězet v rozvodu tvých rodičů. Pokud se vaši dali dohromady příliš mladí, vykašlali se na školu, celkem brzy zvládli i svatbu a přivést na svět tebe a poté za pár let zjistili, že zkrátka k sobě nepatří a rozvedli se, může mít tvoje mamka strach, že děláš tu samou chybu. Neměj jí to za zlé, v takové situaci bys také měla strach, kdyby šlo o tvou dceru.

Pak ovšem nastávají situace, kdy rodiče mají zkrátka pocit, že tvůj přítel pro tebe není dost dobrý. Mohou mít problém s faktem, že je zedník, zatímco ty plánuješ studovat na vysoké (Určitě se od ní pak nechá živit!), mohou mít však problém i s tím, že zkrátka není žádný model z časopisů. Může být trochu silnější, mít akné nebo třeba může mít jen nějakou vadu řeči (ráčkování, sykavky) a už ho tví rodiče naprosto odepsali. Nedovedou si zkrátka představit, že jejich skvělá holčička by měla jednou žít s někým, kdo jí, podle jejich názoru, nesahá ani po kotníky.

Důvodů však může být celá řada.


Co mám teď, proboha, dělat?

Nemá vůbec žádnou cenu se s nimi zbytečně hádat a snažit se jim dělat naschvály. Tím celou situaci akorát zhoršíš. A hlavně nic nevyčítej tvému příteli – on přeci nemůže za to, že ho vaši nemají v lásce. Snaž se spíš ukázat, že opravdu není takový, jak si rodiče myslí.

V této fázi asi bude lepší, když se vašim nebudeš svěřovat s jakoukoliv hádkou nebo problémem, který spolu máte. Mohli by tvůj vztek nebo smutek využít k tomu, aby ti znovu mohli opakovat své argumenty, proč není pro tebe dost dobrý. třeba by tě mohli časem zviklat ke zbytečnému rozchodu, kterého bys mohla pak litovat.

Bude to sice dřina, ale pokud se ti to povede, uvidíš, že to opravdu za to stálo. A pokud byste se s přítelem nakonec stejně rozešli a vše bylo přesně tak, jak vaši říkali, bylo by celkem fér jim dát najevo: "Ano, měli jste pravdu. Příště už si dám na podobné týpky pozor." Myslím si, že by se bez tvého uznání mohli cítit jako ti, kteří celý rozchod zavinili, a cítili by se vůči tobě provinile - pokud to tedy nebyl celé jejich záměr.


Myšlenka na závěr
Hlavně se se svým klukem kvůli tomu hned nerozcházej, abys měla od rodičů pokoj. Za prvé můžeš pak celého rozchodu neskutečně litovat a za druhé, co když jsou to zkrátka rodiče, kterým se nebude líbit žádný tvůj přítel? Měli by si uvědomit, že i když s nimi žiješ pod jednou střechou a možná ještě nejsi plnoletá, že nemají právo ti lajnovat celý tvůj život. Některé věci si zkrátka musíš řešit po svém i tvé vztahy, a to by měli dobří rodiče respektovat.

Líbil se ti článek? Myslíš, že bys zvládla napsat lepší? Ukaž se! Pošli svůj text společně s adresou svého blogu, jménem či přezdívkou a svou fotkou na adresu redakce@krasna.cz. Těšíme se.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •