Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Proč jsem si dala ostříhat ty vlasy? Vždyť byly tak krásně dlouhé... Už to nikdy neudělám! Určitě nejsem jediná holka, co si tohle říká po každé návštěvě u kadeřníka.

Tajemství krásných vlasů: veganská kosmetika

Vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Vlasy
aktualizováno 13.10.2017, 00:00 | 13.10.2017, 00:00 |

"Proč jsem si dala ostříhat ty vlasy? Vždyť byly tak krásně dlouhé... Už to nikdy neudělám!" Určitě nejsem jediná holka, co si tohle říká po každé návštěvě u kadeřníka.

Chci dlouhé vlasy, ale pak přijde chvilka slabosti a celý rok dorůstání je v háji. Začala jsem na internetu hledat, jak ty vlásky trochu popohnat a doufala, že najdu nějáký zázračný návod. A taky ano!


Zabloudila jsem na jednu internetovou diskuzi, kde jistá paní popisuje, jak jí pomohlo zbavit se silikonových šamponů a nahradit je přírodními. Jelikož jsem o silikonech slyšela poprvé, musela jsem si pár informací dovyhledat. Upřímně po přečtení všech těch článků a internetových příspěvků jsem se zhrozila. Nikdy by mě nenapadlo, kolik "sajrajtu" si každý den dávám na vlasy. A to silikony ještě nejsou to nejhorší... Ale pěkně popořadě.


Co jsou vlastně silikony?


Jednoduše řečeno, jde o umělé vyrobené oleje, většinou nerozpustné ve vodě. Silikony vlas obalí a nepropustí k němu sluneční paprsky, mráz, ale ani živiny. Zkrátka se kolem vlasů a pokožky hlavy vytvoří "brnění", které je chrání, ale i zatěžují. Když si na vlasy naneseš drahou vyživující masku, tak se k vlasům díky silikonové vrstvě vůbec nedostane. Čili to jsou naprosto vyhozené peníze. Tedy spíš spláchnuté. Já vím, nic co by sis dávala na hlavu, že? A proč se tedy do kosmetiky přidávají?

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

3 způsoby jak na krásné zdravé dlouhé vlasy rychle a za pár korun!
Padají ti extrémně vlasy? Čím to je a jak zastavit škodu včas
Dopřej vlasům regeneraci a vyrob si vlastní domácí masku na vlasy


Jak už jsem říkala, silikony mají tu vlastnost dokonale obalit vlas a vydržet. Tato vrstva je narozdíl od vlasu hladká a díky tomu se vlasy krásně lesknou. A to ti přece šampon sliboval, ne? V podstatě je to stejný efekt, jako když si naneseš make-up. Navenek vypadá obličej hezky, ale pod vrstvou pudru se kůže jen dusí.


Kolik taková kosmetika stojí?


Nejdřív jsem se bála cen přírodních šamponů. Naštěstí je ale trend veganské kosmetiky čím dál větší, a tak čím dál více společností přichází s "odlehčeným" složením svých produktů. Bohužel se někdy stává, že i tzv. silicon free šampon silikony obsahuje. Proto se vždycky podívej na složení. Nejvíce se mi osvědčily značky jako Herbal Essences, Dr. Organic nebo Garnier Ultimate Blends. Obzvlášť jsem si oblíbila kosmetiku z TK Maxx. Ta je přírodní ve většině případů. Velký výběr vlasové kosmetiky bez silikonů nabízí také drogerie DM, kde je najdeš už od 29.-.


A výsledky?


Veganský šampon používám skoro dva měsíce a vlasy rostou rychlostí světla! Skoro... Méně vypadávají, krásně se lesknou a vydrží dlouho čisté. Určitě to stojí za vyzkoušení. Veganskou kosmetiku můžu jen doporučit.

 

Článek pro tebe napsala Zuzana Chalupová z blogu www.zuzivewalesu.wordpress.com.0 hlasů
Vaše hodnocení